Після домовленості країн єврозони про консолідовані дії з подолання фінансової кризи уряд Німеччини має намір виділити 400 мільярдів євро на стабілізацію німецького банківського сектору.
За словами голови фракції Християнсько-демократичного й Християнсько-соціального союзів у Бундестазі Фолькера Каудера, йдеться про безпрецедентний пакет заходів на суму в 400 мільярдів євро. Очікується, що ще цього тижня цей законопроект ухвалить також парламент. Більша частина грошей передбачена під державні гарантії. За їхньою допомогою німецький уряд сподівається оживити фінансові потоки між банками, які, втративши довіру, перестали надавати одне одному кредити.
Тепер висловлюється сподівання, що державні гарантії допоможуть забезпечити ліквідність фінансових інститутів. Крім того, банки матимуть можливість отримати фінансові вливання для збільшення власного капіталу. Щоправда, фінансовим інститутам, які скористаються такою допомогою, доведеться змінити систему оплати топ-менеджерів, сказав Каудер.
Німецький рятівний пакет є частиною домовленостей, досягнутих у неділю ввечері на саміті країн єврозони у Парижі. Президент Комісії ЄС Жозе Мануель Баррозо заявив після зустрічі: «Секрет успіху полягає в тому, що кожна країна єврозони враховуватиме специфічні потреби свого банківського сектору». Франція та Італія мають намір у понеділок також ухвалити плани зі стабілізації фінансового сектору.
Біржі в Азії реагують позитивно
Перша реакція фондових бірж у країнах Південно-Східної Азії та Тихоокеанського регіону на недільні рішення «великої сімки» та країн єврозони була позитивною. Біржі в Південній Кореї, Сінгапурі та Гонконзі розпочали новий робочий тиждень з плюса. У Шанхаї та на Тайвані курси акцій, однак, продовжили падіння. Найважливіший торговельний майданчик Азії – токійська біржа – цього понеділка не працює у зв'язку зі святом.
Австралійський біржовий індекс на початку торгів у понеділок піднявся на п'ять з половиною відсотка. Ще в п'ятницю цей біржовий барометр опустився більше, ніж на вісім відсотків. Інвестори привітали урядовий план, який передбачає трирічні державні гарантії для банківських вкладів.
Дно досягнуто?
Деякі аналітики, як, наприклад, Девід Коток з фірми Cumberland Advisors, не виключають, що падіння курсів акцій на фондовому ринку досягло свого дна. Інші експерти поки що утримуються від подібних оптимістичних заяв. Вони нагадують про кризу 1987-го року. Тоді на фондовому ринку після певної перепочинки спостерігалися подальші рекордні обвали.