Політичний оглядач

Вівторок
21 травня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна У світі Європа Найбільше безробітних в Італії – серед молодих жінок

Найбільше безробітних в Італії – серед молодих жінок

Друк
Італії ще далеко до північноєвропейських показників жіночої зайнятості. Як свідчить статистика, на сьогодні в країні роботу має менше половини жінок. І криза б’є також насамперед по жінках, особливо молодих. Серед країн-головних членів ОБСЄ за показником жіночої зайнятості позаду Італії опинилась лише Туреччина. Як свідчать дані звіту, на Апеннінах на сьогодні працює тільки 46,4% відсотка жінок. У цей час на Півночі Європи ситуація разюче відрізняється. Так, у Норвегії роботу має 80% представниць слабкої статі, у Данії – понад 73%, а в Швеції – понад 70%.

Причому через кризу італійські жінки дедалі більше втрачають позиції на ринку праці, зазначає ОБСЄ. У порівнянні з 2008-м роком – тобто, ще до фінансово-економічної кризи - жіноча зайнятість впала сьогодні майже на один відсоток.  Водночас якщо брати цифри у довгій перспективі, то ситуація в Італії покращується: 10 років тому працювало тільки 38,3% жінок.

Італія не виконала взяті на себе зобов'язання

Однак нинішнє зростання ще дуже далеко від зобов’язань, які взяла на себе країна 2000 року в Лісабоні. Згідно з ними, жіноча зайнятість станом на 2010 рік мала досягти 60 відсотків, але цього не відбулося. Криза лише додає дьогтю у бочку, яка й так повна саме ним, кажуть експерти.

Головними причинами жіночого безробіття вони називають недостатню гнучкість ринку праці (наприклад, дуже малий відсоток роботи на неповний день) та недостатні соціальні послуги для сімей з малими дітьми.

 

Німецька хвиля

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники