Політичний оглядач

Четвер
25 квітня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна У світі Європа Чехія звинувачує МВФ у підігріванні кризи в Східній Європі

Чехія звинувачує МВФ у підігріванні кризи в Східній Європі

Друк

Заступник голови Національного банку Чехії Моймир Гампл вважає, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) навмисно підігрів кризу в Східній Європі, щоб створити ситуацію, за якої регіон змушений був би звернутися до МВФ за фінансовою допомогою.

"Це просто безглуздо, що саме МВФ прискорив кризу. Це була очевидна спроба викликати необхідність фінансового порятунку усього регіону", - заявив М.Гампл.

За словами представника чеського Центробанку, до кризи у МВФ практично не було "клієнтів", однак нове керівництво фонду в особі Домініка Стросс-Кана вдало скористалося кризою, щоб розширити поле діяльності й збільшити свої фінансові ресурси, передає Reuters слова М.Гампла в інтерв'ю австрійським ЗМІ.

Заступник голови Центробанку Чехії помітив, що МВФ, як й інші міжнародні організації, перебільшив потенційні ризики західноєвропейських банків у регіоні, ігноруючи той факт, що кредити місцевих "дочок" західноєвропейських банків здебільшого покриваються за рахунок місцевих депозитів. Приміром, чеські банки не є боржниками й не "висять на шиї" у своїх материнських компаній за рубежем, підкреслив М.Гампл. Він додав, що при виникненні локальних проблем східноєвропейські банки самостійно будуть їх вирішувати, не звертаючись по допомогу в банки Австрії, Бельгії або Франції.

"Невірна інтерпретація даних Міжнародним валютним фондом - це особливо неприємна історія. Після того як ми втрутилися, МВФ змушений був скорегувати свої оцінки ризиків у банківській системі", - заявив М.Гампл.

Говорячи про перспективи приєднання Чехії до єврозони, М.Гампл відзначив, що країна не поспішає вступати у валютний союз, тим більше, що чеському Центробанку вдається контролювати інфляцію в країні. При цьому країна розплачується за незалежність своєї грошової політики сильними коливаннями курсу валюти, визнав М.Гампл. Так чи інакше, питання приєднання Чехії до зони обігу єдиної європейської валюти не є терміновим ні для Праги, ні для єврозони, де у зв'язку із кризою необхідність у нових членах скоротилася.

Крім того, М.Гампл підкреслює, що приєднання до єврозони не є панацеєю для європейських країн, що розвиваються. Більше того, ризик зниження конкурентноздатності при такому розкладі, навпроти, зростає: "Деякі помилково думають, що приєднання до єврозони дозволить їм вільно зітхнути, що в підсумку приводить до грецького сценарію", - зазначив він.

 

"Фодовий ринок України"

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники