Політичний оглядач

Неділя
22 грудня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна У світі Європа Ъ довідався про зміст проектів заяв саміту Україна- ЄС

Ъ довідався про зміст проектів заяв саміту Україна- ЄС

Друк
Сьогодні в Брюсселі відбудеться останнє засідання робочої групи з підготовки до XІІ саміту Україна- Євросоюз, але, швидше за все, основні пункти заяви залишаться незмінними, пише видання Коммерсантъ- Украина в статті Політична криза накрилася Європою.

"Україна розраховувала, що на хвилі грузинських подій ми зможемо щось підписати або гарантувати якусь чітку європерспективу, але війна в Грузії фактично не вплинула на підсумок переговорів. У той же час політична криза в Україні істотно погіршила перспективи Києва", сказав газеті на умовах анонімності один із чиновників Єврокомісії.

Коммерсанту стали відомі попередні домовленості, досягнуті при підготовці до саміту. Підписання офіційних документів не буде - Єврокомісія не погодилася затвердити політичну частину угоди Україна- ЄС окремо від її економічної частини. Але Київ і Брюссель мають намір оприлюднити за підсумками зустрічі три офіційні двосторонні заяви, зазначає видання.

Як повідомляє Ъ- Украина, перша з них присвячена оцінці перебігу переговорів за узгодженням нового договору Україна- ЄС. Другий документ у Брюсселі умовно називають "політичною заявою". У нього ввійшли всі дискусійні питання, у тому числі про початок переговорів стосовно введення безвізового режиму для громадян ЄС і європейських перспектив України. Крім того, Київ і Брюссель домовилися оприлюднити окрему заяву про ситуацію в Грузії.

"Проект цього документу вже підготовлений і попередньо погоджений. Втім, існує невелика ймовірність того, що в останній момент від заяви по Грузії відмовляться й за підсумками саміту будуть оприлюднені лише перші два документи", підкреслив один з дипломатів.

Як стверджують у виданні, перша заява буде "однозначно позитивною для України". "Буде високо оцінена робота української сторони й офіційно оголошено, що нова угода Україна- ЄС стане договором про асоціацію. Але цей документ є, швидше, формальним. Усі суперечки зараз ведуться навколо другої, "політичної" заяви", пише представник дипмісії однієї з країн- членів ЄС.

За інформацією Ъ, робочий варіант формулювання про перспективи членства України в ЄС складається з двох фраз. Перша з них підкреслює, що договір про асоціацію не дає Україні перспективи членства в ЄС, друга зазначає, що "суть майбутніх відносин України і Євросоюзу залишається відкритою".

Таке двозначне формулювання стало компромісом між прихильниками й противниками надання Києву європейської перспективи.

"Головним противником цього є Нідерланди, їх певною мірою підтримали Іспанія й Німеччина. Причиною протесту Нідерландів є громадська думка. Там правляча партія обіцяла виборцям, що ЄС не буде розширюватися, і тепер вони не хочуть, щоб від імені Євросоюзу оприлюднилися заяви про розширення", розповіло Ъ джерело в дипкорпусі, акредитованому в Україні.

У переговорах про безвізовий режим остаточне рішення поки не прийняте. Не виключено, що компроміс буде досягнутий у ході саміту, на вищому рівні. Співрозмовники газети припускають, що в Евіані будуть названі "умови, після виконання яких Україна і ЄС наблизяться до переговорів про скасування віз", але не виключають, що Брюссель піде на поступки Києву й погодиться оголосити про формальний початок переговорів уже цього року .

Раніше Інтернет- видання EUobserver з посиланням на AFP повідомило, що країни ЄС готові назвати нову угоду з Україною Угодою про асоціацію, але не готові визнати європейську перспективу для України.

Новинар

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники