Політичний оглядач

Вівторок
14 травня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна У світі Європа Французи заблокували підписання основного договору СОТ

Французи заблокували підписання основного договору СОТ

Друк
Уряд Франції не підпише основний торговельний договір СОТ. Чиновники пояснюють своє рішення відсутністю прогресу в переговорах про важливі для країни напрямки.

"На своєму засіданні кабінет міністрів країни вирішив, що нинішній варіант договору неприйнятний", - повідомив прес-секретар уряду Люк Шатель.

За його словами, у числі основних причин відмови необхідність захисту інтересів європейської промисловості, а також відсутність домовленості вказувати географічне походження на продовольчих товарах, у першу чергу, на вині, повідомляє Лента.ру з посиланням на AFP.

При цьому представник уряду додав, що Європа бажає надавати підтримку найбіднішим країнам. Разом з тим, необхідно забезпечити європейські інтереси й не не бути дуже наївними, особливо щодо держав, що розвиваються.

Крім того, декілька днів тому про відмову підписувати підсумкову угоду в рамках Дохійського раунду СОТ, переговори про яку проходять зараз у Женеві, заявив французький президент Ніколя Саркозі.

У той же час, США в ході переговорів різко виступили проти позиції Китаю й Індії, обвинувативши їх у підриві семирічної роботи над ключовою торговельною угодою СОТ, передає CNN Money.

Глава американської делегації Девід Шарк заявив, що США проковтнули компромісний варіант угоди, у той час як Індія відмовилася його прийняти, а Китай знову почав підтримувати позиції, які колись уже були погоджені.

Зокрема, США запропонували скоротити розмір своїх сільськогосподарських субсидій до $15 мільярдів. У той же час ЄС погодився на зменшення субсидій на 60%.

Питання про тарифи й державну підтримку сільського господарства залишається на переговорах одним з найважливіших. Особливо це стосується Франції, що традиційно виступає на підтримку своїх фермерів.

Дохійський раунд переговорів почався в Катарі в 2001 році. Багато учасників і спостерігачів вважають поточні переговори останнім шансом укласти загальну торговельну угоду.

новинар

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники