Варто зазначити, що очевидно, під час розмов мова йтиме не лише про традиційні візові, прикордонні та економічні питання. Очікується початок підготовчих дій до проведення саміту Україна – ЄС, що має відбутися на початку осені.
Українську делегацію очолить заступник міністра закордонних справ Констянтин Єлісєєв.
Як вважає політичний аналітик з брюссельського центру політичних досліджень Пйотр-Мацей Качинський, поглиблення дружніх відносин між сторонами можливе.
Однак, аналітик зазначив, що європейські чільники не виходитимуть за рамки традиціних для таких заходів тем: «Найважливішим елементом переговорів, звичайно ж, буде нова посилена угода між Україною та Євросоюзом. Тому на порядку денному обов'язково будуть різноманітні технічні деталі цієї угоди. Поміж найважливіших елементів – візові полегшення для українців. Також не оминуть питань малого прикордонного руху між Україною та країнами Шенгенської зони, а саме Польщі, Словаччини та Угорщини. Чимало приділятимуть уваги економічному діалогу».
За словами політолога Пйотра-Мацея Качинського, в ході зустрічі сторони обговорять також підготовку до майбутнього саміту Україна – ЄС, що має відбутися протягом французького головування в Європейському Союзі.
Брюссельський політолог додав, що на майбутньому саміті очікуються суттєві зміни у політичному діалозі між Україною та Євросоюзом. Тож, не виключено, що підготовка підґрунтя для цього почнеться вже сьогодні.
Зазначимо, що Пйотр-Мацей Качинський має сумніви, що протягом сьогоднішніх зустрічей буде узгоджено та закріплено у тексті нової угоди положення про перспективу членства України в ЄС. «Після ірландського провалу ратифікації Лісабонської угоди навіть про членство Хорватії в ЄС поки що не йдеться», – зазначає політичний аналітик з брюссельського центру політичних досліджень.
Як повідомлялось, єврокомісар з питань зовнішньої політики Беніта Ферреро-Вальднер, виступаючи у Центрі дослідження європейської політики, заявила, що Україна нині не має перспективи членства в ЄС. Однак вона сподівається винести питання про укладення нової угоди з Україною на саміт Євросоюзу у жовтні.
Німецька хвиля