Політичний оглядач

П'ятниця
26 лютого
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна У світі Європа Європарламент вказав Україні на головні виклики сьогодення

Європарламент вказав Україні на головні виклики сьогодення

Друк
Головний виклик, перед яким постала Україна після президентських виборів, – це стабілізація політичної й економічної систем.

Про це йдеться у резолюції Європейського парламенту, ухваленій 25 лютого.

Члени Європарламенту констатували, що останні президентські вибори в Україні відповідали більшості стандартів вільних і чесних виборів, у них брало участь широке коло кандидатів із альтернативними політичними поглядами.

Хоча вони висловили й жаль, що за декілька днів до другого туру виборів Верховна Рада з подання Партії регіонів внесла до виборчого закону деякі суперечливі поправки.

Однак тепер лідери України повинні встановити політичний діалог, реформувати Конституцію та затвердити у державі верховенство права, налагодити ринкову економіку, насамперед орієнтовану на соціальні потреби, стверджує Європарламент.

"Політична й економічна стабілізація України передбачає конституційну реформу, зміцнення влади закону, залучення меншин у політичний процес, установлення соціальної ринкової економіки і боротьбу з корупцією", - говориться в резолюції.

Європарламент визнав європейські устремління України, зазначивши, що вона "може подати заявку на вступ до ЄС, як будь-яка європейська держава, яка визнає принципи свободи, демократії, поваги прав людини і фундаментальних свобод, владу закону".

"Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі дозволила б Україні поступово інтегруватися у внутрішній ринок ЄС, включаючи поширення на Україну чотирьох свобод (цього ринку)", - вказується в резолюції.

Крім того, члени Європарламенту закликали до укладання нових угод між ЄС і Україною щодо забезпечення постачань енергії, у тому числі надійної системи транзиту газу і нафти.

Вони закликали Україну ратифікувати документ про приєднання до Договору про енергетичне співтовариство і ухвалити новий закон про газ, що відповідав би Директиві ЄС про загальні правила внутрішнього ринку природного газу.

Також члени Європарламенту наполегливо закликали до розробки "дорожньої карти" руху до безвізового режиму для України, у тому числі, як проміжний крок, до скасування нинішніх візових зборів.

Тобто на етапі переходу до безвізового режиму, шенгенські візи для українців слід зробити безкоштовними, вважають члени Європейського парламенту.

 

Українська правда

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники