Українські військові вважають, що не мають права залишатися осторонь у випадку виникнення надзвичайної ситуації чи техногенної катастрофи. Пріоритетною залишається й участь у миротворчих операціях. Київ не збирається позбавлятися іміджу гравця, що піклується про безпеку як на регіональному, так і на загальноєвропейському рівні. Таку думку можна було почути від членів української делегації в Брюсселі.
Під час засідання Військового комітету Україна-НАТО на рівні начальників генеральних штабів відбулася презентація участі українських підрозділів у силах реагування НАТО. Начальник генштабу Збройних Сил України Іван Свида пояснив, що визначено 12 таких підрозділів загальною чисельністю 500 осіб.
Без участі в бойових діях
До складу цих підрозділів увійдуть представники всіх родів військ. «Це й інженерні підрозділи, й морська піхота, і кораблі, і саперні підрозділи. Вони можуть брати участь не тільки у силах реагування НАТО, але й в інших операціях під егідою Європейського союзу або ООН». Український генерал переконаний, що підготовка цих підрозділів до участі в силах реагування НАТО підвищить їхній рівень до європейського.
Проте Свида категорично заперечує, що українські військові можуть бути залучені до бойових дій: «Ці сили реагування та наші підрозділи братимуть участь, по-перше, в миротворчих операціях, по-друге - при ліквідації наслідків техногенних та надзвичайних ситуацій». Як наголосив Свида, саме таким є основний формат використання українського військового контингенту.