Політичний оглядач

П'ятниця
26 квітня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна У світі Європа Україні запропонують «альтернативу»?

Україні запропонують «альтернативу»?

Друк
Якою буде позиція нового уряду Німеччини щодо бажання України вступити в Європейський союз, наразі невідомо. Окрім оптимістів-лібералів, серед урядових партій є скептики-консерватори.

Ще кілька тижнів тому українські дипломати раділи зміні влади в Німеччині. За підсумками вересневих виборів до бундестагу в уряд канцлера Ангели Меркель прийдуть вільні демократи, в програмі яких записано, що Україна може стати членом Європейського союзу. Саме ліберали отримають у новому уряду крісло міністра закордонних справ. Посол України в Німеччині Наталія Зарудна сказала в інтерв’ю «Німецькій хвилі», що Київ сподівається скористатися приходом до влади особливо прихильно налаштованої до України ВДП.

Але вже зараз стає очевидним, що лібералам буде нелегко робити кроки назустріч Україні через позицію їхніх партнерів по коаліції – консервативного блоку ХДС/ХСС. Заступник голови фракції Європейської народної партії в Європарламенті Манфред Вебер (ХСС) заявив у четвер у Брюсселі, що пропонує новому уряду в Берліні зробити більш привабливим привілейоване партнерство для сусідів ЄС, таких як Туреччина чи Україна. Він очікує, що Берлін чітко виступатиме проти переговорів з Туреччиною про вступ до ЄС, що тривають уже кілька років.

«Ніхто не знає, що буде через 20 років»

Країнам-сусідам треба зробити привабливу пропозицію, що була б «справжньою альтернативою» повноцінному членству в ЄС, цитує євродепутата і члена німецького Християнсько-соціального союзу агентство KNA.

Схожої, але не такої категоричної думки дотримується колега Вебера по фракції в Європарламенті Ельмар Брок, який представляє іншу правлячу в Німеччині партію – Християнсько-демократичний союз. В інтерв’ю газеті «Франкфуртер альгемайне» на запитання, чи бачить він Україну та Грузію в Європейському союзі, Брок відповів: «З сьогоднішньої точки зору – ні, але ніхто не знає, що буде через 20-30 років». Депутат закликав до проміжних кроків до членства в ЄС – спільного економічного простору.

Заява депутата Європарламенту Манфреда Вебера пролунала в Брюсселі той же день, коли до бельгійської столиці прибув президент України Віктор Ющенко. Повідомляється, що український лідер зустрівся з головою Європарламенту, депутатом від Польщі Єжи Бузеком. Обидва заявили, що сподіваються на швидке підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Ця угода не є гарантією членства в ЄС.

 

Німецька хвиля

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники