Скандинави попереду
За даними звіту, понад половину громадян ЄС нині щоденно користуються інтернетом. Утім, є й такі, хто взагалі ніколи не відчув переваг всесвітнього павутиння. Це насамперед літні люди, безробітні та родини з низькими статками. Подібна різниця дуже відчутна в таких країнах, як Румунія, Греція, Болгарія, Кіпр, Португалія, Словаччина, Іспанія, Латвія, Словенія та Італія. Тобто потенціал розвитку інтернет-технологій ще дуже високий, вважають у Єврокомісії.
«Середнє співвідношення громадян ЄС, які користувалися швидкісним інтернетом, було 19 відсотків у 2005 році, а нині ця цифра збільшилася до 77 відсотків у Данії, яка нині посідає перше місце в ЄС. Цікаво, що різниця між країнами дедалі зменшується. А Данія, Швеція, Нідерланди та Фінляндія мають навіть кращі показники, ніж у США», - зауважує Мартін Селмайр.
Особлива ставка на молодих
Водночас збільшилася кількість молоді, яка виросла разом із цифровими технологіями. Нині це люди у віці від 16 до 24 років, які є найактивнішими і найпродуктивнішими користувачами інтернету. 73 відсотки представників цієї групи регулярно користуються найскладнішими інструментами для користування та наповнення інернету.
У Єврокомісії сподіваються, що ця група збільшуватиметься такими ж темпами, як свого часу кількість користувачів мобільних телефонів. «Нині ми маємо 120 відсотків мобільних телефонів на всіх мешканців ЄС. Тому Європу справді можна назвати мобільним континентом», - розповідає речник Єврокомісії з питань інформаційного суспільства та ЗМІ Мартін Селмайр.