Політичний оглядач

Четвер
17 жовтня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна У світі Європа Німецька преса про візит Обами до Росії: "Новий старт можливий, тільки не у питанні України"

Німецька преса про візит Обами до Росії: "Новий старт можливий, тільки не у питанні України"

Друк
Німецькі друковані видання активно коментують переговори у Москві президентів двох колишніх супердержав Барака Обами та Дмитра Медведєва, роблячи при цьому акцент на чиннику України.
Берлінська газета Die Welt пише, що 2005 року сенатор Обама був змушений кілька годин провести в аеропорту поблизу Сибіру через примхи російських служб безпеки. А тепер Росія – "наріжний камінь нової зовнішньої політики Обами-президента". При цьому, зауважує видання, задекларовані ним прагнення ядерного роззброєння чи то пак без’ядерного світу важливі йому не самі по собі, а як засіб для досягнення мети. Американському президенту потрібна довіра Росії, щоб натиснути на іранський режим, вирішити проблеми логістики в забезпеченні міжнародного контингенту сил в  Афганістані та вгамувати "немиролюбних" на кшталт Північної Кореї, впевнена газета. Заради цього Обама готовий піти на поступки: формально право вето Москви в розширенні НАТО відкидається, але прийом Грузії або України більше не стоїть на порядку денному, констатує Die Welt.

 

Росія чекає невтручання у "її сферу впливу"

 

Мюнхенська газета S?ddeutsche Zeitung вважає, що від теми ядерного роззброєння віє нафталіном. Обама потребує швидкого зовнішньополітичного успіху, а Росія – повернути собі роль глобальної держави, читаємо на сторінках видання: "Росія чекає від США стриманості в зоні свого безпосереднього сусідства (особливо в Україні). Обама обслуговує ці державницькі амбіції, коли він облагороджує Москву стратегічними переговорами про роззброєння.

 

Газета Stuttgarter Zeitung додає: "Обама мусить зрозуміти, що є теми, які настільки торкаються національних інтересів Росії, що позиція Москва буде непохитною, як-от з членством в НАТО України". Новий старт цілком можливий, зазначає далі газета, але передусім у питаннях Афганістану чи Ірану.

 

Німецька хвиля
 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники