Політичний оглядач

Четвер
25 квітня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна У світі Європа Церковні банкіри кризи не бояться

Церковні банкіри кризи не бояться

Друк
У розпал кризи комерційні банки рятуються як можуть. Про зростання прибутків ніхто і не мріє. Легше лише тим фінансовим установам, які ніколи не ганялися за надприбутками – таким, як банк Євангелічної церкви Німеччини.

 

Банк для церкви і діаконії (Die Bank f?r Kirche und Diakonie, «KD-Bank») може похвалитися солідним фінансовим результатом 2008 року. Зокрема, чистий прибуток відчутно збільшився – до 5,3 мільйона євро. Для невеликої фінансової установи з лише 160 співробітниками – показник вельми пристойний.

Банк для церкви і діаконії, за статутом, - кредитна спілка. Її мета – не максимальний прибуток, а економічна підтримка учасників – земельних управлінь Євангелічної церкви, а також клієнтів з числа близьких до церкви благодійних організацій.

 

Гроші і віра

На думку глави правління KD-Bank Екарда Тізлера, гроші і віра не являють собою непримиренних протиріч. «Це не проблема – поєднати гроші з етичними принципами, такими як прагнення сталого розвитку. Гадаю, це одне з завдань церкви – бути взірцем. Саме під час нинішньої кризи ми демонструємо розвиток, який відповідає нашим завданням. Люди знають, як ми використовуємо гроші», - каже Тізлер.

Результатам KD-Bank дійсно можуть позаздрити інші фінансові установи. За півроку балансова сума зросла на дев’ять відсотків – до понад чотирьох мільярдів євро. При цьому сума депозитів зросла на чотири відсотки, в той час як комерційні банки втрачають вкладників. Сьогодні Банк для церкви і діаконії має вже 23 тисячі клієнтів серед фізичних осіб. Кредитний портфель банку виріс до 1,2 мільярди євро.

 

Спочатку був дитячий садок

А починалося все майже сто років тому з однієї невеликої справи: пастор Мартін Німеллер заснував церковний банк після того, як всі комерційні фінансові установи відмовили йому в кредиті для будівництва дитячого садка. Донині головним завданням банку залишається обслуговування рахунків церкви і фінансування з мінімальною прибутковістю соціальних проектів, таких як будівництво лікарень, шкіл або будинків для старих.

Звісно, аби забезпечити орієнтовну рентабельність у сім відсотків, банк не оминає і комерційних проектів. При цьому церковні фінансисти принципово не використовують спекулятивних біржових інструментів. У кредитуванні бізнесу банк також має свої застереження, пояснює заступник глави правління Крістіан Мюллер.«Ми повністю виключаємо співпрацю із підприємствами деяких галузей, таких як оборонна промисловість, генна інженерія і так далі», - каже Мюллер.

У Банку для церкви і діаконії із гордістю наголошують: «у наших клієнтів, попри кризу, жодних проблем не виникає».

 

Німецька хвиля

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники