Політичний оглядач

П'ятниця
26 квітня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна У світі Європа ЄБРР обговорює стратегію подолання кризи

ЄБРР обговорює стратегію подолання кризи

Друк
У Лондоні проходять щорічні збори Європейського банку реконструкції та розвитку. В центрі уваги – криза у Східній Європі. "Ситуація у регіоні винятково напружена", наголошують аналітики ЄБРР.
Ключовим питанням порядку денного Банку реконструкції та розвитку є обговорення шляхів виходу з економічної  кризи в країнах Центральної та Східної Європи і роль самого банку в цьому процесі. За останніми прогнозами аналітиків банку, економічна ситуація в регіоні в цьому році залишатиметься винятково напруженою.

Падіння валового продукту в країнах пострадянського простору сягне понад п’ять відсотків. Особливо відчутним це падіння буде в Україні і Балтійських республіках, ВВП яких може  впасти на понад десять відсотків. З огляду на кризу, як зазначає президент Банку Томас Міров, ще недавній скепсис щодо ролі цієї установи почав розвіюватись, і є ознаки зацікавлення країн у використанні пропозицій ЄБРР.

 

Дірка у сто мільярдів

 

Таким чином Банк активізує свою роль на нинішньому етапі, який Томас Міров називає вирішальним для виходу з економічної кризи. На думку глави ЄБРР, країни Східної Європи можуть тепер очевидніше сподіватися на можливий кінець кризи.

Банк реконструкції і розвитку разом зі Світовим Банком та Європейським інвестиційним банком планують виділити антикризові інвестиції до 25 мільярдів доларів. ЄБРР намагається сприяти приватним ініціативам та запобігти обмеженню роботи приватних банків, сказав Міров. На початку цього року банки в Центральній та Східній Європі без урахування Росії мали дефіцит рекапіталізації та фінансові потреби на суму 100 мільярдів євро. 

 

Україна - проблема номер один

 

Європейський банк реконструкції і розвитку вважає Україну своєю головною проблемою з огляду на економічні та політичні складнощі. «Україна нас непокоїть», - заявив нещодавно у Берліні президент ЄБРР Томас Міров.

За його словами, це стосується як стану економіки, так і передусім політичного розвитку. Зокрема, енергетичний сектор України терміново потребує реформ і великих інвестицій, сказав Міров у п'ятницю в німецькій столиці. За прогнозами ЄБРР, ВВП України може скоротиться 2009 року на 10 відсотків.

 

Можливі валютні кризи

 

Говорячи про загальні наслідки фінансової кризи у Центральній та Східній Європі, президент ЄБРР закликав західні банки надати додаткову підтримку їхнім дочірнім інститутам у цьому регіоні. Без подальшої зовнішньої допомоги, вважає Міров, банківську кризу буде важко здолати. Що стосується сумнівних кредитів, то кінця їм поки не видно. «Якщо ззовні не надійдуть необхідні додаткові кошти, це може призвести до низки банківських та валютних криз», - сказано в доповіді банку.

 

Німецька хвиля

 

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники