Тридцять п'ять держав представили в Міжнародний суд ООН у Гаазі письмові заяви з питання щодо відповідності міжнародному праву одностороннього проголошення незалежності Косово.
Про це повідомила в середу, 22 квітня, прес-служба суду.Заяви, про які йдеться, були представлені в зв'язку з отриним судом 10 жовтня 2008 року проханням Генасамблеї ООН винести консультативний висновок з цього питання.
Ініціатором цього прохання виявилась Сербія. В якості крайнього терміну подання будь-якими зацікавленими державами письмових заяв, що містять інформацію, яка має відношення до одностороннього проголошення незалежності Косово, Міжнародний суд визначив 17 квітня 2009 року.
Письмові заяви з даного питання представили в Міжнародний суд такі держави, як Чехія, Франція, Кіпр, Китай, Швейцарія, Румунія, Албанія, Австрія, Єгипет, Німеччина, Словаччина, Росія, Фінляндія, Польща, Люксембург, Лівія, Великобританія, США, Сербія , Іспанія, Іран, Естонія, Норвегія, Нідерланди, Словенія, Латвія, Японія, Бразилія, Ірландія, Данія, Аргентина, Азербайджан, Мальдівські острови, Сьєрра-Леоне та Болівія.
У жовтні 2008 року Міжнародний суд назвав 17 липня 2009 року в якості крайнього терміну подання зацікавленими державами письмових коментарів з приводу поданих заяв. Автори декларації про незалежність Косово теж можуть представити свої коментарі. Після отримання усіх коментарів будуть проведені відкриті слухання за участю всіх зацікавлених сторін. Потім судді приступлять до підготовки консультативного висновку, що буде оголошений на публічному засіданні. На підготовку консультативного висновку Міжнародного суду зазвичай іде щонайменше півроку.
На сьогоднішній день незалежність Косово визнали 58 країн, у тому числі США і більшість країн Євросоюзу, а також чотири з шести колишніх югославських республік - Хорватія, Словенія, Македонія та Чорногорія.
Схоже, повторюється історія з гаслом "бандитам - тюрми". Мабуть, у нас усе ще той самий Президент.