Про це прем'єр Чехії, яка головує в ЄС у першій половині 2009 року, заявив в інтерв'ю, яке опубліковано сьогодні у Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Тополанек, зокрема, зазначив, що "різні рятувальні пакети, які прийнято в США, а також протекціонізм, який виражається у закликах купувати американські товари - все це призводить до того, що Америка вирішує свої проблеми за рахунок решти світу".
Тополанек не висловив великого оптимізму щодо перспектив подолання нинішньої глобальної кризи. "У короткостроковій перспективі немає ніякого рішення для кризи, чи існує рішення в середньостроковій і довгостроковій перспективі, стоїть під питанням", - визнав він. "Поки не відновлено довіру до фінансових інститутів, не може бути ніякого виходу з кризи", - додав чеський прем'єр.
Основна проблема, на думку Тополанека, полягає не в тому, що існує мало інститутів із регулювання світової економіки і фінансової сфери, а в тому, що до їхніх рекомендацій не прислухаються і, в першу чергу, великі країни на чолі з США.
Нагадаємо, 1 березня лідери 27-ми країн ЄС досягли декількох принципових домовленостей стосовно питання виходу з кризи. Так, кожна із країн ЄС розробить індивідуальні заходи по боротьбі зі світовою рецесією. Ідею створення спільного антикризового плану було відкинуто.
Покермувати США нікому не вдасться. Це вони "тополеники" залежні від цієї країни, а не навпаки. Пожинаючи плоди успіху США в часи невдачі вирішили звинуватити в егоїзмі бо їх бач не рятують. Лего свою невдачу і нездатність перекладати на інших.
США справді вирішить свої проблеми за рахунок інших пограючись з доларом. Напечатає інфляційних, а потім створить дефіцит і товари з грошима польться назад до них. Проте це інше питання, про як "тополаники" згадувати не будуть бо бачить одне-доларові кредити на спасіння своєї політичної карєри і влади. Мабуть і отримають згодом, поплакавшись, щоб не створювали зайвого шуму-ціна приниповості європейців невелика у таких питаннях.
Українське питання
http://sites.google.com/site/ukrainianquestion/