Російсько-грузинський воєнний конфлікт Сполучені Штати сприймають як загрозу мирові в усьому кавказькому регіоні і закликають до негайного припинення вогню й повернення військ на старі позиції. Рада Безпеки ООН в Нью-Йорку не може домовитись навіть про заклик до перемир’я.
Дана Періно, прес-секретар Білого дому, оприлюднила заяву, де дії Росії на грузинській території охарактеризовано як «небезпечну ескалацію конфлікту». Ці дії негативно вплинуть на розвиток взаємин між двома державами. «Я глибоко стурбований ситуацією у Грузії, – заявив президент Джордж Буш, – і вів далі: Сполучені Штати ставляться дуже серйозно до цієї справи. Атаки у районі Грузії, далеко за межами конфлікту у Південній Осетії, являють небезпечну ескалацію кризи... загрожують мирові в усьому регіоні. Гине багато мирного населення. Ситуацію можна розв’язати мирним шляхом. Ми у контакті з лідерами Грузії та Росії на всіх урядових рівнях. Грузія суверенна держава і її територіальна цілісність мусить бути дотримана».Тим часом, високопоставлений, але неназваний представник Білого дому заявив журналістам, що Москва прагне дестабілізувати Грузію, аби не допустити її приєднання до НАТО. З другого боку, оглядачі нагадують, що крізь Грузію проходить нафтогін Баку-Джейхан, що переганяє на Захід щодня мільйон барелей азербайджанської нафти.
Кандидати на посаду президента США засуджують вторгнення Росії до Грузії
Сенатор Джон МакКейн, президентський кандидат від Республіканської партії, назвав дії Росії у Грузії «тотально і абсолютно несприйнятними... порушенням норм міжнародної поведінки». «Росія перетнула міжнародно визнаний кордон, вступивши на суверенну територію Грузії». МакКейн вимагає, щоб Росія «безумовно припинила свої воєнні операції і вивела звідти свої війська». Російські дії, на думку МакКейна, матимуть далекосяжні наслідки для американо-російських взаємин.
Сенатор Барак Обама, президентський кандидат від Демократичної партії, обережно обирав слова. Спочатку він не висував прямих обвинувачень на адресу Росії, закликаючи Грузію і Росію «до обопільної стриманості, аби уникнути ескалації до масштабів війни». Обама закликав до прямих переговорів «заради стабільності Грузії». Одначе трохи згодом Обама змінив свій тон, заявивши, що відтак «усім ясно, що Росія вдерлася на суверенну територію Грузії».
Російське бомбардування цивільних об’єктів витіснило на другий план Олімпіаду
Трагедія Грузії відтіснила на другий план навіть тріумфальні перемоги американських плавців на Олімпіаді у Пекіні. З телеекранів Америки не сходять жахливі кадри атак російських стратегічних бомбардувальників, що скидають бомби на мирне населення маленької Грузії.
Між тим, Рада Безпеки ООН вже кілька разів проводила екстрені засідання з приводу нападу на Грузію, але досі не змогла виступити із закликом до негайного припинення вогню. На заваді стає Росія, що посідає право вето на будь-яку резолюцію Ради Безпеки, якщо вона не влаштовує Москву. Російський посол в ООН Віталій Чуркін виправдував дії Москви тим, що вони нібито, є заборолом для «геноциду» осетинів з боку грузинських військ.
Радіо Свобода
Майже так саме як воно це робило коли USA вдерлися до Іраку : )))
миром правят деньги !
мне очень жаль погибших ребят грузинов которые возможно еще служили
со мной, и оправдывать позицию тех кто всё это затеял очень сложно - России нужны полигоны для отработки новых видов страшных вооружений - но неужели людям просто не нужен мир !