Політичний оглядач

Неділя
22 грудня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна У світі Америка Американські дипломати не згодні з Кіссінджером щодо України (світова преса)

Американські дипломати не згодні з Кіссінджером щодо України (світова преса)

Друк

Прага – Радіо Свобода вже повідомляло про концептуальну статтю в «Інтернешнел Гералд Трібюн» відомого американського політика та експерта з міжнародних відносин Генрі Кіссінджера, де він радить майбутньому американському президентові товаришувати з Росією і не поспішати з прийняттям України до НАТО. Сьогодні в пресі триває дискусія, з якої видно, що низка дипломатів і політиків не поділяють поглядів Кіссінджера щодо Росії та України. Чимало європейських газет звертають увагу на міжнародну політичну активність Прем’єр-міністра України і зауважують, що Юлія Тимошенко має зараз в Україні найнижчий негативний рейтинг.

Генрі Кіссінджер закликає у згаданій статті в «Інтернешнел Герал Трібюн» не провокувати «емоційну реакцію» Москви і не поспішати з виконанням даної на квітневому саміті НАТО в Бухаресті обіцянки щодо прийняття України в організацію. Проти такого підходу Кіссінджера виступили у листі до редактора «Вашінгтон Пост» американські дипломати, колишній посол США в Казахстані Вільям Куртні і колишній американський амбасадор в Білорусі та Грузії Кеннет Яловіц. Вони висловлюють на сторінках «Вашінгтон Пост» сумніви у такій політиці щодо Росії та України і запитують, «чи не буде це означати, що ми нагороджуємо Росію за погану поведінку стосовно її сусідів?». Американські дипломати також зазначаєть з приводу цих пропозицій Кіссінджера, що «зупиняючи детально розроблений процес прийняття до НАТО, ми заохочуємо небезпечні і неправдиві ідеї, які недоречні в сучасній Європі».

Відома швейцарська газета «Нойє Цюрхер Цайтунґ» розцінює візит українського Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до Польщі на початку тижня не лише, як перший її офіційний приїзд до Варшави, але й як намагання знайти спільні політичні інтереси з нинішнім главою польського уряду Дональдом Туском. Газета зауважує, що сторони намагалися обійти гострі кути, зокрема, неврегульованість малого прикордонного руху між двома країнами, але домовилися про відкриття до «Євро-2012» трьох нових прикордонних переходів. «Нойє Цюрхер Цайтунг» також відзначає впевненість Тимошенко і Туска у тому, що, незважаючи на деякі песимістичні прогнози, Польща і Україна все ж успішно проведуть чемпіонат Європи з футболу у 2012 році. Газета вказує також на спільні проблеми Польщі та України з інфраструктурою та стадіонами і наводить прогнози польських фахівців про неможливість завершення будівництва частини швидкісних доріг у Польщі до початку 2012 року.

Латвійська газета «Неаткаріга» інформує, що в Україні, незважаючи на розчарування громадян майже у всіх політичних силах, все ж негативний рейтинг Юлії Тимошенко найнижчий серед головних політичних гравців цієї держави. «Неаткаріґа» наголошує також, що у зв’язку з падінням довір’я до нинішніх політиків в Україні «громадяни очікують появи нових політичних лідерів».

Радіо Свобода
 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники