Прес-секретар військового відомства США Джефф Моррелл повідомив у бесіді з журналістами, що США хотіли б, щоб Росія "приєдналася до проекту зведення захисної парасольки, яка б прикривала всіх наших громадян від ракетних загроз".
Представник Пентагону також заявив, що десять протиракет, які США мають намір встановити в шахтах, розміщених на території Польщі, не являють загрози для Росії. "Вони покликані захистити Європу від іранських балістичних ракет і не здатні протистояти величезному російському арсеналу", - зазначив секретар Пентагону.
При цьому, коментуючи заяву російського МЗС про те, що у випадку розгортання американської ПРО в Європі Москва буде реагувати не дипломатичними, а військово-технічними методами, Моррелл зазначив, що схожі випади "спрямовані на те, щоб змусити понервувати" європейських партнерів США. "Але це не спрацює", - цитує Джеффа Моррелла ІТАР-ТАРС.
Водночас, офіційний представник Білого дому Гордон Джондро, що супроводжує президента США Джорджа Буша на саміті Великої вісімки, повідомив журналістів, що США будуть продовжувати діалог з Росією стосовно проблематики ПРО.
"Ми хочемо створити таку систему (ПРО), у якій США, Росія і Європа брали б участь як рівні партнери". "Ми продовжимо вести діалог з росіянами по даному питанню, і президенти Буш і Медведєв підтвердили це на поточному тижні в ході зустрічі в Японії", - підкреслив він.
Нагадаємо, 8 липня США й Чехія підписали договір про розміщення на чеській території американського радару системи протиракетної оборони. У планах Вашингтону розміщення на території Польщі 10 ракет- перехоплювачів.
А після зустрічі Буша й Медведєва на саміті G8 президент РФ заявив, що на переговори між США й Росією по розміщенню елементів американських систем ПРО в Європі немає руху вперед, хоча Москва зацікавлена в конструктивних відносинах з Вашингтоном.