Експерти піддають сумніву надійність роботи Київської гідроелектростанції, після сумнозвісної аварії на Саяно-Шушенській ГЕС у Росії. Причина цьому - і зношення обладнання ГЕС, і забудова, яка руйнує захисні дамби.
Однак керівництво Київської ГЕС переконує у високому ступені її надійності.
Нині на Київській ГЕС - ремонт: знімають колії прокладеної по греблі залізниці, і наступного року обіцяють відкрити дві додаткові автомобільні смуги.
За словами робітників, задіяних на ремонті, ГЕС у чудовому стані. Про надійність станції каже і директор каскаду Київської ГЕС та ГАЕС Микола Бідний.
"Гідроелектростанція розрахована на приток води, який може бути раз у 10 тисяч років. Рівень води в такому разі підніметься на метрів десять - і на це розраховані гідроспоруди. Якщо буде прогнозовано таку ситуацію, ми можемо відкрити затвори, на три метри спустити водосховище - і тоді проблеми як такої немає!", - заявив керівник ГЕС.
Однак, Київське водосховище відгороджене земляною дамбою завдовжки близько 40 км, через що європейські ЗМІ називають Київську ГЕС одним з найбільш небезпечних гідротехнічних об'єктів світу.
За словами голови міжнародної експертної групи з вивчення катастроф Василя Кредо, у разі аварії буде затоплено частину Києва включно з Подолом і частиною лівого берега, а на поверхню потрапить 90 мільйонів тонн радіоактивного мулу.
Натомість Бідний впевнений, що земляна дамба витримає будь-що, відзначає видання. Мовляв, коштом Світового банку на ній створена автоматична система управління, яка дає змогу виявити і попередити будь-які руйнації гідротехнічних споруд.
Однак жодні автоматичні системи не можуть захистити дамбу від іншої загрози - приватної забудови в її охоронній зоні.