Про це йдеться в повідомленні прес-служби Блоку Кличка.
"Депутати проголосували за це рішення навіть не маючи пояснювальної записки або додатку з переліком майна, яке передається до статутного фонду. Через це столична громада втрачає вплив на майно "Київпастранс", яке включено до статутного фонду. Адже у разі неповернення кредиту по черговій заставі, рухомий склад, землі і приміщення підприємства у громади міста можуть забрати через суд", - заявили у Блоці Кличка.
За словами депутатів, частина "Київпастрансу", яка є майном територіальної громади, вже 3 роки перебуває під заставою.
"Ще 28 вересня 2006 року (мер Києва Леонід)Черновецький підписав рішення про передачу в заставу для отримання кредиту 5 цілісних майнових комплексів депо. Це заставне майно дозволило вже наступного року КП "Київський метрополітен" та КП "Київпастранс" залучити від Європейського банку реконструкції та розвитку кредити в розмірі 40 мільйонів євро та 60 мільйонів євро відповідно "з метою модернізації міського пасажирського транспорту в Києві, включаючи оновлення рухомого складу та впровадження сучасної системи управління транспортом", йдеться в повідомленні.
Причому, наголошують у Блоці кличка, за цим рішенням, придбане майно автоматично стає новим предметом застави.
"100 мільйонів євро влада "освоїла" по-своєму. Замість того, аби встановити одну систему відео спостереження, впроваджується одразу 3! Оновлення рухомого складу метрополітену по-черновецьки - це купівля одного потягу, що іноді курсує Печерсько-Сирецькою лінією! Щодо оновлення парку "Київпастранс", то нам досі не відповіли, за якими маршрутами курсує тисяча нових автобусів, якими хизувалась влада", - заявили у Блоці Кличка.
Депутати наголошують, що рішення "Про встановлення розміру статутного фонду комунального підприємства "Київпастранс" становить реальну загрозу позбавлення громади міського транспорту, парків та приміщень.