Політичний оглядач

П'ятниця
26 квітня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна СНД Грузія Грузія «відновлює конституційний порядок» у Південній Осетії

Грузія «відновлює конституційний порядок» у Південній Осетії

Друк

У ніч на п’ятницю грузинські війська з боєм увійшли на територію цього сепаратистського регіону Грузії, що її контролює його фактична влада. Посеред ночі державний міністр Грузії з реінтеграції Темурі Якобашвілі оголосив, що грузинські війська зайняли кілька сіл поблизу столиці самопроголошеної республіки Цхінвалі, яка розташована біля самої межі з рештою Грузії, і повністю оточили місто. Але, за його словами, штурму не буде.

При цьому міністр заявив, що грузинська сторона далі готова до переговорів, щоб зупинити руйнування й жертви.

На початку операції урядовці Грузії виступили з низкою заяв в інтерв’ю грузинським агентствам.

Командувач миротворчих операцій Збройних сил Грузії бригадний генерал Мамука Курашвілі заявив, що його країна вирішила відновити конституційний порядок у Цхінвальському регіоні через дії південноосетинської сторони.

А представник Міністерства внутрішніх справ Грузії Шота Утіашвілі повідомив, що грузинська сторона була змушена відмовитися від свого оголошеного раніше одностороннього припинення вогню і відкрити вогонь у відповідь на невпинні обстріли грузинських сіл південноосетинськими збройними формуваннями.

В офіційній заяві уряду в Тбілісі мовиться, що влада країни «була змушена вжити адекватних заходів», коли в відповідь на одностороннє припинення вогню й пропозицію мирних переговорів сепаратисти здійснили напад на прилеглі до Цхінвалі грузинські села.

Цхінвалі відмовляється від переговорів

Напередодні, ввечері в четвер, президент Грузії Міхеїл Саакашвілі наказав грузинським військам не відповідати на вогонь із боку Південної Осетії й запропонував Росії відіграти «щонайважливішу роль» у вирішенні конфлікту, зокрема, стати гарантом широкої автономії Південної Осетії в складі Грузії.

Саакашвілі також закликав Цхінвалі наслідувати приклад Тбілісі й припинити вогонь і почати переговори.

Відтак сторони домовилися про такі надзвичайні переговори представників керівництва Грузії й Південної Осетії, які запланували на день п’ятниці.

Але після початку грузинського наступу в керівництві Південної Осетії заявили, що відмовляються від цих переговорів.

Натомість у Цхінвалі оприлюднили заклик до Росії «вжити негайних заходів для захисту своїх громадян».

Свого часу Росія надала своє громадянство охочим мешканцям Південної Осетії, а також іншого сепаратистського регіону Грузії, Абхазії.

Росія і США занепокоєні, але зовсім по-різному

За повідомленнями, в Міністерстві закордонних справ Росії дії Грузії в ніч на п’ятницю назвали «віроломними». Відтак, мовляв, Тбілісі не можна довіряти, і союз НАТО має переглянути свої плани прийняти Грузію до свого складу, зробив висновок посланець Москви до регіону конфлікту Юрій Попов.

Водночас про якісь заяви Москви щодо дій Цхінвалі нічого не повідомляли.

Натомість російські агентства інформують, що Росія скликає з приводу дій Грузії термінове засідання Ради Безпеки ООН.

Глибоке занепокоєння висловили й Сполучені Штати Америки. Речник Державного департаменту заявив, що Вашингтон закликає негайно зупинити насильство й почати прямі переговори між сторонами конфлікту.

За його словами, США закликають Москву вчинити тиск на фактичне керівництво Південної Осетії, щоб змусити їх припинити вогонь, а Тбілісі закликають до стриманості.

Дещо раніше, перед початком грузинського наступу, помічник державного секретаря США Данієл Фрід повідомив агентству Ройтерз, що Вашингтон і Москва домовилися співпрацювати, щоб покласти край конфліктові.

Неясно, «хто перший почав»


Водночас, сказав він, виглядає, що саме Південна Осетія спровокувала цей останній спалах насильства, що почався останніми днями. Він теж сказав, що США закликали Росію домагатися від «її південноосетинських друзів» стриманості. Із таким самим закликом він звернувся й до грузинської сторони.

Такого ж погляду на події дотримуються і в Грузії. Тбілісі заявляє, що був змушений до бойових дій у відповідь на такі дії з боку Цхінвалі.

У Південній Осетії заявляють цілком протилежне і звинувачують у всьому Грузію. Із такими самими заявами виступає й Москва.

Тим часом до конфлікту вирішила долучитися й Абхазія. В ніч на п’ятницю повідомили, що цей грузинський регіон вирішив надіслати на допомогу своїм сепаратистським колегам у Південній Осетії близько тисячі «добровольців».

Радіо Свобода 

 
Коментарії (3)
1 П'ятниця, 08 серпня 2008 16:37
кука
утрам вану з сша.патом абед а патом скоренька у плен здацца
2 П'ятниця, 08 серпня 2008 17:36
wowik
W Serbii-genocyd,potomu czto s Rossijej,W Osetii- nawedenije poriadka, potomu czto s USA.MOCZI GRUZINOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rossija-tanki wpered!!!!!!!!
3 Субота, 09 серпня 2008 23:26
PS
Oba bezgolovye duraki. Pri chem tut USA,oni chto svoi vojska kuda-to vvodili. Im voobsche plevat na to chto sluchilos, a vy svoej durackoj nenavistju nikomu ne pomozhete.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники