Політичний оглядач

Субота
20 серпня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна СНД Грузія Російські військові не пустили в Горі представників ПАРЄ

Російські військові не пустили в Горі представників ПАРЄ

Друк
До Грузії прибуває міністр закордонних справ Фінляндії, яка зараз головує в ОБСЄ.

Александер Стубб обговорить із президентом Грузії Міхаїлом Саакашвілі та представниками місії ОБСЄ гуманітарні потреби регіону, передає Радіо "Свобода".

Фінляндія, як головуюча в Організації з безпеки та співпраці в Європі, має намір збільшити кількість спостерігачів у Грузії.

Представник США в НАТО Курт Волкер заявив в інтерв’ю Радіо "Свобода", що російські миротворці повинні будуть залишити грузинську територію за межами Південної Осетії, як тільки туди прибуде місія ОБСЄ.

Між тим, у Грузії знаходяться керівники Комітету з моніторингу Парламентської асамблеї Ради Європи - Матіаш Ерші і Кастріот Ісламі.

Як повідомив кореспондент російської служби Радіо "Свобода", в середу вони спробували проїхати в грузинське місто Горі, яке знаходиться поза Південною Осетією і вже декілька днів контролюється російськими військами.

Проте вже при виїзді з Тбілісі, поблизу селища Ігоєті, представників ПАРЄ зупинили російські військовослужбовці.

Ерші сказав журналістам, що вважає ненормальною ситуацію, коли російські солдати блокують в Грузії грузинське місто і не пускають туди представника Ради Європи.

За його словами, це перший випадок в історії, коли одна країна Ради Європи окуповує іншу.

Ерші також висловив здивування тим, що в Горі не пускають грузинських журналістів.

У самому місті, в яке поступово повертається грузинське населення, що змушене було тікати після перших ракетних ударів, обстановка спокійна, передає радіо.

Секретар Ради національної безпеки Олександр Ломая повідомив журналістів, що не немає ніяких ознак виведення російських військ з Горі і з автотраси Схід-Захід.

У Поті, на Чорноморському побережжі, за сотню кілометрів від Південної Осетії, російські військові організували КПП біля в`їзду в місто і повністю контролюють всі в`їзди і виїзди в порт. Аналогічна ситуація в інших грузинських містах - Зугдіді, Сенакі, Хашурі, Карелі.

Українська правда
 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники