Політичний оглядач

Вівторок
21 травня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна СНД Грузія ЗМІ: Росія запідозрила Грузію в підготовці реваншу в Південній Осетії

ЗМІ: Росія запідозрила Грузію в підготовці реваншу в Південній Осетії

Друк
Росія підозрює Грузію в підготовці реваншу за поразку в п'ятиденній війні, а можливим місцем нової проби сил у Москві називають Ахалгорський район Південної Осетії, пише у вівторок, 15 Грудня російська газета Ведомости.

Як повідомляє джерело в Міноборони РФ, Грузія посилила угруповання війська навпроти Ахалгорського (Ленінгорського) району Південної Осетії, інтенсивно проводить ротацію складу збройних сил, а західні інструктори навчають грузинських військових прийомів гірської війни, що застосовуються в цьому районі.

Як зазначає видання, ізольований від іншої частини республіки Ахалгорський район населений на 75% грузинами і до серпня 2008 року контролювався грузинською владою. За словами джерела в Міноборони Росії, зараз в районі дислокована посилена мотострілкова рота Російської армії з танками та артилерією.

Водночас, влада Південної Осетії вважає, що напруженість між південноосетинськими прикордонниками і грузинською поліцією є, але це не передвоєнна напруженість.

У МВС Грузії в свою чергу вважають заяви російської влади провокаційними і абсолютно необґрунтованими. Як заявив начальник аналітичного управління МВС Грузії Шота Утіашвілі, "після війни Тбілісі виконав повністю всі пункти плану Медведєва - Саркозі, і грузинська армія повернулася на вихідні позиції, і міжнародні спостерігачі підтверджують, що Грузія на відміну від Росії не порушувала своїх зобов'язань".

Нагадаємо, 10 листопада начальник Генштабу Збройних сил РФ Микола Макаров повідомив, що до Грузії активно надходять озброєння з-за кордону, і її військовий потенціал зараз набагато вищий, ніж рік тому. Крім того начальник Головного розвідувального управління (ГРУ) Генерального штабу Збройних сил РФ Олександр Шляхтуров заявив, що Грузія здатна на нову збройну агресію проти Південної Осетії і Абхазії.

 

Ведомости

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники