Політичний оглядач

Субота
28 травня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна СНД Грузія Незалежність Абхазії та Південної Осетії - безперспективна

Незалежність Абхазії та Південної Осетії - безперспективна

Друк

 

Проголошення незалежності Косово стало, на думку багатьох, прецедентом для відокремлення від Грузії Абхазії та Південної Осетії. Даніель-Еразмус Хан, експерт з міжнародного права, не впевнений у правомірності обох дій.

Дотепер лише 54 держави визнали незалежність Косова. Решта очікують рішення Міжнародного суду у 2010 році. Даніель-Еразмус Хан, експерт з міжнародного права Мюнхенського університету бундесверу, також скептично висловлюється з приводу визнання незалежності як Косово, так і Абхазії чи Південної Осетії. Він посилається на порушення основного принципу міжнародного права – дотримання цілісності суверенних держав.

 

Формальна незалежність

 

Правовий аспект поки ще не вирішений, наголошує німецький міжнародник. Крім того, сумнівною залишається і перспектива подальшого формування і розвитку Абхазії та Південної Осетії як незалежних держав. «Я вважаю, що ці регіони не здатні до самостійного існування і не зможуть стати державами у сенсі міжнародного права. Вибачте на слові, але вони надовго стануть маріонетковими режимами Москви. Незалежна суверенна державність не зможе утвердитися в цих регіонах»,- зазначає Хан.

 

ЄС має зберегти нейтралітет

 

Експерт з міжнародного права припускає, що теперішня невизначеність статусу Абхазії та Південної Осетії зміниться не скоро, а можливо навіть і буде збережена, як, наприклад, на Кіпрі чи Тайвані. Позитивним аспектом Хан вважає присутність на території грузинських провінцій місії ООН та готовність Грузії та Росії до мирного врегулювання конфлікту. Натомість, присутність спостерігачів чи навіть військових представників від Євросоюзу є недоречною, вважає Хан, адже рано чи пізно ЄС може зайняти позицію однієї зі сторін.

 

Німецька хвиля

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники