Політичний оглядач

Четвер
20 червня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна У світі Азія Китай збільшить військові витрати на 15%

Китай збільшить військові витрати на 15%

Друк
Уряд Китаю має намір збільшити витрати на оборону в 2009 році на 14,9%, таким чином, загальний оборонний бюджет країни складе 70,2 млрд. доларів.

Такі дані було оприлюднено напередодні відкриття парламентської сесії, яка відбудеться у четвер, 5 березня.

Додаткові кошти підуть на підвищення окладів військовослужбовцям, а також на підвищення ефективності контртерористичних заходів і програму по боротьбі з наслідками стихійних лих, повідомили в уряді КНР.

У Пекіні в черговий раз зазначили, що китайські збройні сили служать для захисту держави і не являють загрози для жодної іншої країни.

За офіційними даними, у сукупному бюджеті частка військових витрат у певних показниках навіть зменшилася порівняно з минулим роком на 6,3%.

Водночас, аналітики вважають, що насправді витрати на оборону вищі за офіційні дані, проте Пекін наполягає на тому, що ніякого прихованого фінансування китайської армії немає.

Колишні збільшення витрат на оборону викликали тривогу найближчих сусідів КНР, а також Сполучених Штатів. Пентагон також висловив занепокоєння у зв'язку з модернізацією китайської армії.

Нагадаємо, що минулого року військовий бюджет КНР становив 417,769 млрд. юанів (58,76 млрд. дол..), що склало 1,5% ВВП країни. Для порівняння, за даними агентства Reuters, США у 2009 році виділили на оборону 515 млрд. доларів - тобто на 7,5% більше, ніж у попередньому році. Ця цифра не враховує витрати на війни в Іраку та Афганістані.

 

Новинар
 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники