Політичний оглядач

Неділя
22 грудня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Регіони Захід Обласні ради Західної України проситимуть Ватикан надати УГКЦ статус патріархату

Обласні ради Західної України проситимуть Ватикан надати УГКЦ статус патріархату

Друк

Івано-Франківська, Тернопільська і Львівська облради підготували спільне звернення до Папи Римського Бенедикта XVI про надання Українській Греко-Католицькій Церкві статусу Патріархату. Завтра за це звернення голосуватимуть депутати трьох обласних рад. Радіо Свобода вдалося ознайомитися з проектом документу.

У спільному проекті звернення наголошується, що Українська Греко-Католицька Церква пройшла складний історичний шлях і досягла духовної зрілості. Ця Церква візантійського обряду займає за кількістю вірних друге місце в Україні і готова бути визнаною Патріаршою Церквою, мовиться в зверненні.

Надання такого статусу, вважають його автори, було б доленосним для подальшої діяльності УГКЦ і розвитку української державності. У документі висловлюється сподівання, що голос обранців буде почутий Папою Римським.

Чотири роки тому з подібним проханням до Ватикану, але до попередника Бенедикта XVI Івана Павла II, вже звертались 150 народних депутатів України.

Статус Патріархату для УГКЦ означав би незалежне адміністративне управління.

Чимало експертів побоюються, що Патріархат УГКЦ призведе до розколу між Українською Греко-Католицькою і Православною Церквами. Однак існує й інша думка, що Патріархат УГКЦ може сприяти об’єднанню православних і греко-католиків в Україні і призведе до створення в Україні єдиної Церкви.

Статус УГКЦ викличе спротив у Москві

Релігієзнавець Андрій Юраш зазначає, що УГКЦ готова до отримання патріархального статусу, бо розвивається досить динамічно. Однак у цій справі є проблема не внутрішньокатолицька, а міжконфесійна.

«Питання підвищення статусу УГКЦ до Патріархального абсолютно викличе спротив Російської Православної Церкви, яка претендує на унікальну роль і домінування на території України», – зазначив фахівець.

Це призведе до протистоянь між Католицькою і Православною церквами, а тому виникає питання, чи Апостольська Столиця готова до нового загострення відносин із Російською Церквою, каже Андрій Юраш.

Водночас він вважає, що питання про визнання Патріархату УГКЦ – це питання часу.

Історія з наданням УГКЦ Патріархату розпочалась ще в XVI–XVII столітті, і належить вона митрополитові Київському Петрові Могилі. Ідею надання УГКЦ статусу Патріархату підтримували і втілювали у життя митрополит Андрей Шептицький і кардинал Йосип Сліпий.

До слова, Йосипа Сліпого називали не інакше як Патріарх, але це звання було почесним. І нині главу УГКЦ Любомира Гузара вірні називають Патріархом, але лише у внутрішньоцерковному користуванні.

Під час ІІ Ватиканського Собору (1962–1965 роки) було сказано, що згідно з природою Східних Католицьких Церков надавати Патріархат можна. Але конкретних передумов, коли це може відбутися, визначено не було.


Радіо Свобода
 
Коментарії (2)
1 П'ятниця, 27 лютого 2009 21:21
Тарас
Зрозумілими були зв'язки і поширення співпраці з Ватиканом в часи неообхідності відривання від Московії і її закабаленні в тому числі і ставлення своєї церкви. Тепер є Незалежна Україна і є Українська Церква. Сюди на укріплення і збільшення парафіян і потрібно спрямовувати зусилля. На створення єдиної Церкви в Україні чи залишення на перспективу це питання і розвиток Грекокатолицьких церков. Ватикани мають що робити і без України. Є своя країна, що принаймі на Західній Україні заважає розвиватись УГКЦ. В часи кризи християни найбільше потребують духовного заспокоєння. Не потрібно даремного шуму ще й незрозуміло чого в напрямі далекого Ватикану. На Україну і своїх парафіян, які розуміють українську, варто орієнтуватись. Дуже часто релігію використовують для політики. Особливо небезпечно це тепер. Можуть відштовхнутись від християнства багато некріпких. Ради мають займатись кесаривим, а вони турбуться про боже. Щось в цьому не чисто. Нехай Церковнне керівництво вирішує, що і як їм робити. Москва боятиметься лиш одного - поширення і відновлення української Церкви в Україні. Статуси - це привід поскандалити, але не реальна зміна. Спочатку останнє і потім перше - це правильний хід речей.

Українське питання
http://sites.google.com/site/ukrainianquestion/
2 Субота, 29 травня 2010 06:33
Тарас
...Андрей Шептицкий благословил их, а также провел богослужение в честь победы "непобедимой немецкой армии" и фюрера. А 23 сентября 1941-го написал письмо Гитлеру: "Ваше превосходительство! Как глава УГКЦ я передаю Вашей Экселенции мои сердечные поздравления по поводу овладения столицей Украины - златоглавым городом на Днепре Киевом... Судьба нашего народа отныне отдана богом преимущественно в Ваши руки... Я буду молить бога о благословлении победы, которая станет гарантией длительного мира для Вашей Экселенции, германской армии и немецкой нации.
С особым уважением Андрей граф Шептицкий, митрополит".

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники