Політичний оглядач

Четвер
26 грудня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Україна Політичні події МЗС: Україна може почати демаркацію кордону з Росією в односторонньому порядку

МЗС: Україна може почати демаркацію кордону з Росією в односторонньому порядку

Друк

Міністр закордонних справ Володимир Огризко заявляє, що Україна може розпочати демаркацію українсько-російського кордону в односторонньому порядку.

Він нагадав, що Україна розпочала переговори з ЄС про безвізовий режим для українських громадян. А для запровадження безвізового режиму необхідно виконати певні умови. І однією з ключових умов є безпека на українських кордонах, зазначив Огризко.

«Цей кордон має бути нормальним, європейським, захищеним. Отже, ми будемо вимушені іти на кроки, які забезпечать те, щоб ми могли просуватися в переговорах з ЄС саме в тому темпі, який ми визначили», – сказав міністр.

За словами голови МЗС, вже близько півтора року Україна не має офіційної відповіді російської сторони щодо початку роботи демаркаційної комісії, хоча вже проведений процес делімітації україно-російського кордону і готові всі документи.

«Росія пояснює, що іде складне, внутрішньо державне погодження документу, який вміщується на одному аркуші паперу», – додав Огризко.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров минулого року заявляв, що рішення про демаркацію українсько-російського кордону ухвалять швидко і що цей процес «не займе десятки місяців».

Найбільше питань між Україною Росією викликає встановлення кордону в Керченській протоці. Київ наполягав на тому, щоб провести його по лінії, що існувала між двома республіками за часів СРСР. Українська влада вважає, що це найбільше відповідає міжнародним принципам.

Позиція російської сторони полягає в тому, щоб у жодної зі сторін не було одноосібного контролю над Керченською протокою, і обидві держави мали доступ до навігаційного проходу. Росія наполягає, що в СРСР між союзними республіками по акваторії внутрішніх морських вод адміністративні кордони не встановлювалися. Тому, на думку російської сторони, немає легітимних документів союзного або республіканського рівня, які фіксували б лінію розмежування у водах Азовського моря і Керченської протоки.

Радіо Свобода

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники