Як повідомила прес-служба Президента, щодо Промінвестбанку Президент України наголосив, що ситуація вимагає негайної реакції з боку правоохоронних органів. "Нам потрібно вносити ясність у те, як і ким руйнувався банк, для того, щоб знайти відповідь, як його врятувати", - сказав Віктор Ющенко.
Президент підкреслив, що за наявною інформацією, події навколо Промінвестбанку не мають "нічого спільного з фінансовою кризою" і є нічим іншим, як "рейдерською атакою". "Прошу діяти тут дуже швидко", - сказав Глава держави.
У свою чергу Олександр Медведько повідомив, що Генеральна прокуратура вже провела відповідні перевірки й порушила кримінальні справи за фактом доведення до банкрутства Промінвестбанку й за фактом розкрадання коштів цього банку.
Інформуючи Главу держави про хід розслідувань кримінальних справ щодо подій у ЦВК, коли було завдано тілесних ушкоджень працівникам Управління держохорони, Медведько запевнив, що найближчим часом Генеральна прокурату дасть правову оцінку цим подіям, як і подіям у кабінеті заступника голови Вищого адміністративного суду України Михайла Цуркана 13 жовтня.
У свою чергу, Президент підкреслив: у цій ситуації мова йде "про корупцію, блокування роботи судів, політичне втручанні в організацію роботи суду". "Ваші дії повинні бути надзвичайно чіткими й твердими", - сказав він, звертаючись до Генерального прокурора.
Крім того, на зустрічі була акцентована увага на питанні про втручання судів загальної юрисдикції в питання, що належать до компетенції Конституційного Суду України, а саме - ситуацію з винесенням постанови суддею Окружного адміністративного суду Києва Володимиром Келебердою про призупинення дії указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.
Як підкреслив Генеральний прокурор, Володимир Келеберда "виніс явно незаконне, неправомірне рішення, перебравши на себе функції Конституційного Суду". За словами Медведька, Генеральна прокуратура порушила відповідно три кримінальні справи.
Під час зустрічі Генпрокурор також доповів Главі держави про стан розслідування обставин загибелі прокурора Дніпропетровської області Володимир Шуби.
У зустрічі також взяв участь заступник Глави Секретаріату Президента Ігор Пукшин.
Нагадаємо, 29 жовтня, Апеляційний адмінсуд Києва виніс рішення в справі про оскарження Секретаріатом Президента призупинення Київським окружним адмінсудом указу Президента про розпуск ВР.
Суд ухвалив скасувати рішення Окружного адміністративного суду Києва від 10 жовтня 2008 г; закрити провадження у справі оскарження указу Президента у зв'язку з тим, що це питання не належить до компетенції даного суду. Як йдеться в рішенні суду, це питання належить до компетенції Конституційного суду України.
Korrespondent.net