Політичний оглядач

Понеділок
23 грудня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Україна Політичні події БЮТ і регіонали введуть кримінальну відповідальність за розпуск парламенту

БЮТ і регіонали введуть кримінальну відповідальність за розпуск парламенту

Друк
БЮТ і Партія регіонів пропонують ввести кримінальну відповідальність за незаконний розпуск Верховної Ради. Відповідний законопроект №3151 був зареєстрований вчора в парламенті, пише Коммерсантъ- Украина в статті Віктор Ющенко буде працювати без розпуску.

Цим же документом депутати мають намір посилити відповідальність за перешкоджання проведенню мітингів і демонстрацій аж до довічного вироку. У Секретаріаті Президента дану законодавчу ініціативу називають абсурдом.

Як повідомляє КоммерсантЪ-Украина , законопроект припускає внесення змін в три статті Кримінального кодексу (КК), причому всі вони стосуються кризових політичних ситуацій. Головна ініціатива законопроекту - доповнення до ст. 109 КК, що встановлює відповідальність за "здійснення дій, спрямованих на насильницьку зміну або скинення конституційного ладу або узурпацію державної влади".

Одним тільки доповненням до цієї статті депутати можуть спровокувати президента Віктора Ющенка, і без того агресивно настроєного стосовно союзу ПР і БЮТ, на ще більш різкі заяви на адресу найбільших парламентських фракцій.

Автори законопроекту пропонують ввести кримінальну відповідальність для президента за незаконний розпуск парламенту: "Узурпація державної влади шляхом дострокового припинення повноважень Верховної Ради способом, що суперечить Конституції, карається позбавленням волі терміном від 7 до 12 років".

Представники БЮТ і ПР пропонують також внести зміни до ст. 340 КК, що визначає відповідальність за "незаконне перешкоджання організації або проведенню мітингів і демонстрацій". На думку авторів законопроекту, адекватним покаранням за здійснення таких дій співробітниками правоохоронних органів, військовослужбовцями збройних сил, СБУ, внутрішніх військ МВС або Управлінням держохорони повинне бути позбавлення їх волі терміном від трьох до шести років.

За відповідний наказ або розпорядження покарання ще більш жорсткіше - позбавлення волі терміном від п'яти до десяти років. Якщо ж у результаті дій співробітників правоохоронних органів або військових загинуть люди, суд зможе призначати винним довічний вирок.

Ще одна зміна, запропонована депутатами, стосується ст. 341 КК ("захоплення державних або громадських будівель або споруд"). Законопроектом вводиться кримінальна відповідальність і покарання у вигляді позбавлення волі терміном від двох до п'яти років за "створення штучних перешкод використанню державними діячами будівель або споруд, що забезпечують роботу органів державної влади".

До державних діячів автори законопроекту відносять всіх вищих посадових осіб країни, зокрема президента, прем'єра, спікера, міністрів, народних депутатів, членів Центвиборчкому й главу Фонду держмайна.

КоммерсантЪ-Украина

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники