Політичний оглядач

Понеділок
23 грудня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Україна Політичні події Білий Дім пояснив, чому Україні терміново потрібно в НАТО

Білий Дім пояснив, чому Україні терміново потрібно в НАТО

Друк
Україна і Грузія "виконали вимоги, необхідні для приєднання до процесу ПДЧ" в НАТО, і продовжують розраховувати на те, що рішення про приєднання цих країн до так званого "Плану дій з членства" в альянсі буде ухвалено в грудні його міністрами закордонних справ.
 
Про це заявила офіційний представник Білого дому Дана Періно.

Один з авторитетних американських журналістів поцікавився, чи мають намір США "запрошувати" в НАТО Грузію, якщо там залишатимуться російські війська, і Україну - за наявності в Севастополі бази Чорноморського флоту РФ.
Він нагадав, що, наприклад, європейським союзникам США ці перешкоди представляються вельми вагомими.

Періно у відповідь сказала, що США почали підтримувати прагнення Грузії і України "задовго до недавніх бойових дій". З тих пір, за її словами, ця підтримка "аніскільки не змінилася".

"Думаю, прагнення приєднати ці країни, нові демократії, які хочуть жити в умовах свободи... навіть посилилося в світлі подій останнього місяця", - додала вона.

"На саміті НАТО в квітні було вирішено, що, хоча там дане питання не було остаточно улагоджене, в грудні відбудеться зустріч міністрів закордонних справ, щоб довести справу до кінця", - сказала Періно.

На уточнююче питання, чи посилилося прагнення залучити в НАТО Україну і Грузію в світлі подій на Кавказі тільки в США, або ж і у їх європейських союзників, прес-секретар сказала, що, на її погляд, "дійсно можна зробити такий висновок".

На питання про те, як це співвідноситься з критеріями членства в НАТО, згідно з якими у претендентів, наприклад, не повинно бути внутрішніх конфліктів на своїй території, вона відповіла, що сама не є "експертом з НАТО", але на квітневому саміті таких експертів було багато і вони, звичайно, не випустили б з уваги будь-які можливі перешкоди на шляху Грузії і України до ПДЧ.

Газети по-українськи
 
Коментарії (6)
1 П'ятниця, 05 вересня 2008 19:12
Харьковчанин
Нечего Украине делать в нато, ну заменят ЧФ России на флот нато, нам что от этого, верхушка сорвет бабла, а народу, как и от криков про демократию легче не станет.
2 П'ятниця, 05 вересня 2008 19:30
крымчанка
Народ Украины не хочет Нато, зачем за уши нас тащить?Проведите референдум, а потом говорите про ПДЧ!!Ющенко хочет в Нато ,но не МЫ!!!
3 Неділя, 07 вересня 2008 12:01
Львов
В НАТО нужно незамедлительно!Через несколько месяцев те олигофрены которые против НАТО поймут чем реально является росия,и зачем Украине необходимо вступить в колективную систему защиты.Когда рейтинг сторонников НАТО повысится хотя бы до 50%тогда и можно будет проводить референдум.Хотя можно и без референдума так как на востоке у людей слишком засраны мозги росийской пропогандой и сми,и они ничего не хотят слышать кроме нищей росии.
4 Понеділок, 08 вересня 2008 15:11
Кривбас
Не дай Господь вступать в то нато. Ну его нах - сидеть потом без газа и света,зато радоваться "моральной поддержке запада". Надеюсь люди у нас сохранят здравый смысл и не поведутся на западную(антироссийскую) пропаганду, которую крутят по нашим новостям.
5 Понеділок, 08 вересня 2008 18:53
Alex
Америци потрибни лише наши земли, для будування своих баз,
им глибоко начхати на нато, украину, грузию. Давши гроши нашим политикам, тепер потребують 100% виддачи вид них!
Гнати всих продажних в три шии!
6 Понеділок, 08 вересня 2008 21:23
Алекс
На мою думку, українці мали би можливість дискутувати про притання НАТО лише у тому випадку, якби Україна мала потужну армію, а також ядерну зброю як гарант нашої безпеки.
А відтак наша держава у світлі геополітичних подій останнього десятиліття просто не може залишатися без гаранта безпеки. Втратили ми, на жаль, таку можливість для себе.
Тепер питання у тому з ким все ж таки підписувати договір про колективну безпеку.
Росія: по-перше, історичний досвід показує, що ця держава ніколи не сприймала Українські землі як незалежні і суверенні; по-друге, з огляду на відверто панівне ставлення Росії до України, не варто забувати про те, що багато у чому ми є схожими, а робота, що протягом століть проводилась на нашій території з максимальної підгонки наших звичаїв, історії, мови і т.ін., дає підстави думати про те, що у разі нашого зближення з Росією є реальна загроза швидкої асиміляції. Отже, якщо ми прагнемо стати росіянами (малоросами) та н-нним регіоном Російської Федерації, - будь-ласка. Такий шлях є найдієвішим.
НАТО: по-перше, країни-члени НАТО є розвинутими демократіями (з повагою прав людини, з правом на достойну оплату праці, з високим рівнем життя і т.ін.); по-друге, українці дуже сильно відрізняються від своїх найближчих європейських сусідів. А отже, для асиміляції немає підгрунтя; по-третє, вступ в НАТО це і низка реформ і останній крок до вступу в ЄС. Тобто, це шалені інвестиції в нашу українську сучасну армію (не забуваймо, що хто не годує власну армію, той годує ворожу).
І наостанок, Володимир Великий охрестив Київську Русь для того, аби підняти престиж своєї держави у тогочасному світі, перестати бути варваром для цивілізованого світу. Можливо, порівняння і не доречні, але всі наші намагання бути подалі від цивілізованого світу з того часу вже протягом тисячоліття заганяють українські землі в андеграунд сучасного світу.
Ми постійно констатуємо, що відстаємо від Заходу у всіх сферах життя. То чому б нарешті самим не стати частиною Західної цивілізації. Нехай тоді Північні та Східні сусіди рахують десятиліття свого відставання від нас.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники