Політичний оглядач

Понеділок
23 грудня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Україна Політичні події Ющенко примушує до нових виборів, але може їх програти

Ющенко примушує до нових виборів, але може їх програти

Друк

Президент України Віктор Ющенко заявив, що через місяць може оголосити нові вибори до парламенту. На зустрічі з фракцією "Наша Україна - Народна самооборона" він зазначив, що "братиме участь і переможе" у президентських виборах в 2010 році. Є й інший варіант виходу з кризової ситуації, яка склалася після ухвалення рішення про вихід із коаліції фракції НУ-НС - створення нової коаліції. На це відведено 30 днів. А провину за розвал демократичної коаліції президент поклав на прем'єра.

Представники НУ-НС зазначають: під час зустрічі з головою держави Ющенко вперше дозволив членам фракції критикувати дії Секретаріату президента, але все таки дав зрозуміти, що не має наміру звільняти Віктора Балогу.

За інформацією газети "Дело" Партія Регіонів і Блок Юлії Тимошенко мають намір підвищити прохідний бар'єр на наступних виборах у ВР. Попередня домовленість про це досягнута лідерами цих політичних сил. Як повідомляє видання, найбільші фракції готові підняти рівень проходження в Раду з нинішніх 3 до 7-10%.

Проте за даними NEWSru.ua, у особистих розмовах у парламенті стверджують, що такий хід малоймовірний. У разі підвищення прохідного бар'єру і проведення дострокових виборів шанси пройти в Раду для багатьох партій будуть зведені до нуля.

У квітні у Верховній Раді був зареєстрований законопроект депутата від БЮТ Михайла Поживанова. У ньому "бютівець" запропонував парламентарям підвищити прохідний бар'єр в Раду з 3 до 7%. Тоді керівництво БЮТ натякнуло на те, що це особиста ініціатива депутата. Проте зараз Юлія Тимошенко готова реанімувати даний процес.

За інформацією депутата від блоку Литвина Олега Зарубінського, саме зараз політичні сили домовляються про можливе підвищення бар'єру. Таким чином, БЮТ і "регіонали" чинитимуть тиск на президента, політичні сили якого можуть не потрапити в Раду. До того ж, на думку Зарубінського, найбільші фракції не проти видавити і решту політичних сил з парламенту.

У свою чергу "бютівець" Сергій Терьохін бачить явні переваги нової системи. "Можна підвищити прохідний бар'єр 7-10%, - упевнений депутат. - Тоді конфігурація майбутнього парламенту буде абсолютна іншою - фактично двопартійною". За словами Терьохіна, в такій ситуації політичним силам легше почне знаходити спільну мову і домовлятися.

На необхідності введення двопартійній системі наполягає "регіонал" Василь Кисельов. Минулого року він озвучив ідею підняти прохідний бал 11%. "До двопартійної системи ми рано чи пізно у будь-якому випадку прийдемо", - резюмує Кисельов.

А ось телевізійне звернення прем'єр-міністра Юлії Тимошенко стало відповіддю на вчорашній виступ президента, в якому він звинуватив прем'єра в організації державного перевороту. У відповідь на звинувачення в союзі з Партією регіонів пані Тимошенко нагадала про співпрацю самого Віктора Ющенка з "регіоналами". "Не я підписувала меморандум з Партією регіонів, і не я підписувала з Віктором Януковичем "Універсал національної єдності", - заявила Юлія Тимошенко.

Вона також несподівано заявила, що не збирається брати участь в президентських виборах 2010 року: "Президентські вибори так затуманили всім очі й голови, що ніхто не чув моїх запевнень в тому, що я готова поступитися і ще раз підтримати єдиного кандидата на виборах президента від демократичної коаліції".

Втім, головну заяву прем'єр зробила наприкінці свого виступу. Вона анонсувала проведення конституційної реформи, мета якої - перехід країни до парламентської форми державного правління. "Всі вже заждалися того, щоб президент не був по своїх функціях прем'єром, а прем'єр не був на задвірках. Найближчим часом я вийду з необхідними для України конституційними змінами", - пообіцяла пані Тимошенко.

NEWSru.ua

 

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники