Україна наполягає на введенні в Південну Осетію Міжнародного миротворчого контингенту. Про це заявив в Тбілісі міністр закордонних справ Володимир Огризко. Він також зазначив, що не вважає, що Україну може бути безпосередньо втягнено в цей конфлікт.
Спецпредставник президента України Костянтин Єлісєєв зазначив, що Київ готовий надати Грузії гуманітарну і політичну допомогу. Він наголосив, що поки Україна не планує надавати Грузії військову допомогу, але додав, що Київ подивиться, як розвиватимуться події.Чи має Україна надавати Грузії військову допомогу Радіо Свобода запитало у колишнього начальника генштабу Збройних Сил України генерала Анатолія Лопату: «Я не очікую широкомасштабних дій. На сьогодні я розцінюю це, як локальний конфлікт. Він випробує політичну думку, з одного боку, світової спільноти, з іншого боку – думку російського народу. Мабуть треба вважати, що до цього відповідним чином будуть ставитися і наші політики. Силового втручання – не буде. Вважаю, що наша присутність там у якості спостерігачів потрібна. У нас немає зобов‘язань про військову підтримку Грузії. Мабуть цієї підтримки ніколи не буде».
Грузію, як члена ГУАМ, Україна має підтримувати
Про відсутність договору говорить і директор Інституту зовнішньої політики Григорій Перепелиця: «У нас немає договору про союзницькі відносини з Грузією. Але Грузія є членом ГУАМ і політичну підтримку Грузії Україна має надавати. Ми бачимо, що МЗС і робить такі кроки в цьому плані».
Серед цих кроків було і застереження МЗС України від можливої участі кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації в конфлікті навколо Південної Осетії. Як сказано в заяві МЗС, Українська сторона залишає за собою право заборонити повернення на територію України до вирішення конфлікту кораблів і суден, які можуть взяти участь у бойових діях.
У Росії викликає подив тон і зміст цієї заяви. Про це мовиться в коментарі Департаменту інформації і друку МЗС Росії.
Радіо Свобода