Про це повідомила прес-служба Президента.
На початку зустрічі Президент України висловив сподівання, що у рамках цього візиту, який у статусі Федерального канцлера Німеччини Ангела Меркель здійснює в Україну вперше, буде продовжено «дуже важливий діалог» двох держав.
«Я сподіваюся, що в рамках цього візиту ми започаткуємо новий етап наших відносин», – сказав Віктор Ющенко.
У свою чергу Ангела Меркель зазначила, що Україна і Німеччина нині тісно співпрацюють.
«Наші відносини досить тісні. Ми маємо не лише економічні, а й політичні контакти. Німеччина яскраво виражає зацікавленість у відносинах з Україною як економічного, так і загальнополітичного характеру», – сказала Меркель.
Зазначимо,що після завершення зустрічі відбудуться українсько-німецькі переговори у розширеному складі.
Головні теми, які планується порушити під час переговорів: європейська та євроатлантична інтеграція України, питання розвитку енергетичної співпраці, інвестиційна співпраця в контексті підготовки до ЄВРО-2012, іміграційно-візова політика в рамках підготовки Нової Посиленої Угоди між Україною та Європейським Союзом.
Президент України очікує, що візит в нашу державу Федерального Канцлера Німеччини Ангели Меркель стане «етапним кроком у розвитку традиційно дружніх і партнерських взаємин між Україною та Німеччиною», - повідомила прес-служба глави держави.
Як повідомлялося, сьогодні в Україні перебуватиме із офіційним візитом канцлер Німеччини Ангела Меркель. Зазначимо, що це її перший візит в Україну.
Раніше в українському МЗС повідомили, що розраховують під час візиту в Україну німецького канцлера заручитися підтримкою Німеччини у прагненнях України долучитися до НАТО і ЄС.
Нагадаємо, 3 квітня, під час Бухарестського саміту Північноатлантичний альянс попри прохання офіційного Києва відклав питання щодо надання Україні Плану дій із набуття членства у НАТО до грудня 2008 року. Проти надання Україні ПДЧ виступили Німеччина та Франція. Напередодні відкриття саміту в Бухаресті канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що надання Україні ПДЧ є передчасним. Водночас, як зазначають експерти, позиція Парижа та Берліна зумовлена їхніми побоюваннями щодо Реакції Москви та небажанням псувати відносини із Росією.
новинар