Заступник генерального прокурора Микола Голомша прокоментував суспільно-політичний резонанс навколо справ щодо вбивства Георгія Гонгадзе, загибелі В’ячеслава Чорновола, отруєння Віктора Ющенка.
«Хочу звернутися до народу України і запевнити суспільство, що ці справи розслідуються Генеральною прокуратурою, і за усіма епізодами щодо них буде надана належна професійна оцінка», – наголосив Голомша.При цьому заступник генпрокурора закликав посадовців і ЗМІ не політизувати хід розслідування резонансних справ.
Також Микола Голомша висловив критичне ставлення до оцінок дій органів прокуратури та окремих слідчих деякими посадовими особами та політиками.
«Ми висловлюємо рішучий протест тим посадовцям, які зневажають слідчі органи, називають їх нехорошими словами і вдаються до образ. Це є ганебною поведінкою», – зазначив Голомша.
Він запевнив, що генпрокуратура адекватно відреагує на такі дії і заяви.
Зневага до Конституції України, вибірковість в застосуванні закону, хабарництво і здирництво, тотальна корумпованість та суцільна кільцева зарука, порушення і розслідування кримінальних справ «на замовлення», катування затриманих та застосування до них незаконних методів ведення слідства, ось неповний перелік злочинів, якими, на превеликий жаль, характеризується прокуратура держави на день 17-ї річниці незалежності України.
При цьому, увірувавши в свою безпокаранність, прокурори в багатьох випадках під різними формальними приводами незаконно порушують кримінальні справи відносно громадян України і підприємців, незаконно застосовують до них міру запобіжного заходу у вигляді арешту, з метою подальшого вимагання хабару.
Навпаки, при наявності законних підстав, прокурори всіляко ухиляються від порушення кримінальних справ проти владу та гроші маючих.
Крім того, з 12.07.2001 року, прокуратура України втратила конституційну функцію досудового слідства але зухвало, поза конституційно-правовим колом держави, продовжує виконувати її, шалено чіпляючись за владу.
Разом з тим, всупереч пункту 2 частини 1 статті 121 Конституції України, прокуратура жодного разу не представляла інтереси громадянина і держави в загальних судах та Конституційному Суді України, внаслідок чого в державі і виникла зазначена вище жорстока конституційна криза.
Не виконує прокуратура України і конституційну функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, дотриманням законів з цих питань органами виконавчої влади.
ТАКИМ ЧИНОМ, В ДІЯХ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА УКРАЇНИ О.І. МЕДВЕДЬКА ТАКОЖ НАЯВНІ ОЗНАКИ КРИМІНАЛЬНОГО ЗЛОЧИНУ, ПЕРЕДБАЧЕНОГО ЧАСТИТНОЮ ІІІ СТ. 364 КК УКРАЇНИ, ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ НА СТРОК ДО 12 РОКІВ.
адже, колись і покійного кравченка піскун викликав на допит, а ранком другого дня той "застрелився, двома кулями в свою ж голову?
чи не загрожує жванії те саме?