Політичний оглядач

Неділя
22 грудня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Україна Політичні події Чечетов: Тимошенко і Ющенко провокують анархію

Чечетов: Тимошенко і Ющенко провокують анархію

Друк

Народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Михайло Чечетов, коментуючи ситуацію у парламенті, сказав: «Якщо коаліція формується з партій, які спочатку не поважають один одного, якщо обман є основною формою співпраці, то проіснувати довго така коаліція не зможе. І минулі події показали це всьому українському суспільству».

«Коаліція - це дорога з двостороннім рухом. Де повага до партнерів існує не тільки тоді, коли необхідно «провести» через парламент який-небудь закон, але і в повсякденній роботі. На жаль, але нинішня коаліція з першого ж дня свого існування показала, що лідери БЮТ і НУ-НС не тільки не уміють, але і не хочуть домовлятися.

Маючи хистку більшість, лідери коаліції, проте, постійно тримали камінь за пазухою, щоб витягнути його у зручний момент і посильніше вдарити партнера. Звичайно, що ніякої довіри між партнерами в такій ситуації бути не могло.

У зв'язку з цим доречно було б нагадати діяльність попередньої Антикризової коаліції, коли найбільш численна фракція Партії регіонів йшла на поступки менш численним партнерам. Не тільки лідери партій, але і самі депутати розуміли, що країна втомилася від безвладдя, і хоч би Верховна Рада повинна показувати приклад знаходження компромісів і взаєморозуміння.

Саме тому коаліція Партією регіонів з комуністами і соціалістами не розвалилася. Але, коли лідер БЮТ Юлія Тимошенко закликала Президента накладати вето на всі закони, що приймаються Верховною Радою, стало зрозуміло, що і БЮТ, і «НУ-НС» готові пожертвувати країною і благополуччям людей, щоб тільки не дозволити Антикризової коаліції плідно працювати. Саме після цієї заяви ті депутати опозиції, які прийшли до парламенту працювати, а не займатися політичними чварами, почали покидати опозицію. Ті, хто перейшов в коаліцію, усвідомлювали, що політичний аферизм, провокації, які майстрово влаштовували представники БЮТ і «НУ-НС», країну з кризового стану не витягнуть. До того ж Партія регіонів неодноразово пропонувала всім політичним силам приєднатися до коаліції з тим, щоб зусиллями усіх партій, що пройшли до парламенту, забезпечити ухвалення необхідних країні і людям законів. Проте невгамовні політичні амбіції лідерів опозиції, бачення ними лише свого власного «Я» в політиці не сприяли об'єднанню найвищого законодавчого органу країни.

Сьогодні особисті амбіції «демократів» знову виставили країну на посміховисько всьому світу. І Тимошенко, і Президент сьогодні заради влади методично знищують довіру людей до влади, провокують анархію і беззаконня. Продовження всього цього чревато не тільки катастрофою для української економіки, але і найпотужнішим соціальним вибухом: український народ терплячий, але всьому є межа.

Партія регіонів могла б упродовж тижня створити коаліцію, якби над депутатами опозиції не висіла «дамокловим мечем» примара імперативної панщини. Серед депутатів, що знаходяться в коаліції, є розуміння того, що політичний цирк, влаштований лідерами коаліції, загрожує Україні серйозними проблемами. Проте, загроза введення імперативного мандата змушує багатьох з них миритися з абсурдними діями свого політичного керівництва. А в результаті, у програші виявилася вся Україна, весь народ.

Сьогодні БЮТ і «НУ-НС» не мають парламентської більшості. Тієї більшості, яка дозволяє говорити про наявність у парламенті діючої коаліції. Відмовляючись брати участь у голосуванні, Партія регіонів хоче показати всьому українському народу, що політичному шахрайству зрештою приходить закономірний кінець. Ми шкодуємо, що закони, які стосуються соціального захисту наших громадян, праці шахтарів не прийнято минулого тижня. Розглядом законопроектів, підготовлених депутатами фракції Партії регіонів, Арсеній Яценюк мав намір продовжити агонію цієї коаліції, яка, власне кажучи, і привела його на пост голови ВР. Про важливість соціальних законопроектів, про пенсіонерів, про інвалідів, про шахтарів він при цьому не думав. Утягнувши Партію регіонів у процес голосування, він відстрочив би падіння не тільки цієї коаліції, але і збереження своєї посади.

Позиція Партії регіонів полягає в наступному: ситуація в країні вимагає негайного розгляду у Верховній Раді. Проте коаліція боїться, що звіт уряду Тимошенко закінчиться її відставкою. І тому під надуманими приводами всіляко затягує звіт Тимошенко. Тільки чого боятися, якщо у коаліції, за їхніми словами, більшість? Значить, все-таки її немає! Тому й бояться, що побачать перед собою «червону картку».

Заява лідера фракції Блоку «НУ-НС» В’ячеслава Кириленка про те, що буде знайдено рецепт вирішення внутрішньої парламентської кризи - не більше ніж чергова порція обіцянок. Пригадаємо, що обіцянками про єдину партію «НУ-НС» годує своїх прихильників уже більше року. І так у всьому.

Що стосується рецепту розв'язання парламентської кризи, то необхідно розігнати цю коаліцію, що гризеться між собою, і надати фракції Партії регіонів, як найчисельнішій парламентській партії, приступити до формування відповідальної команди. Це перший шлях. Другий шлях – нові дострокові вибори. Цей шлях коштує дорого, але дозволить прибрати з політики партії, які дискредитували себе, які привносять у життя країни тільки скандали і кризи», - йдеться у заяві.

ForUm

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники