Політичний оглядач

Понеділок
23 грудня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Україна Політичні події Епідемія – не привід для паніки

Епідемія – не привід для паніки

Друк

Психологи радять українцям не піддаватися на паніку через епідемію грипу. Спеціалісти вважають тривогу штучною і застерігають від стихійних дій.

Черги в аптеках, нестача ліків, невтішна статистика захворюваності на грип – тривога в українському суспільстві зростає. Проте психологи радять тверезо поглянути на ситуацію й дотримуватися елементарних правил противірусної гігієни.

За словами члена Європейської психотерапевтичної ліги, психолога Тетяни Чепової, реакція людей на ситуацію в країні та динамічний обіг інформації у ЗМІ суттєво впливають на зростання занепокоєння. «Все, що зараз відбувається в нас у країні у зв’язку з епідемією, на жаль, спрямоване на поширення паніки», – каже вона.

Тетяна Чепова додає: нині спостерігається лише початок панічної поведінки в суспільстві, її пік – попереду. «Проте в наших силах зробити так, щоб вона не розвивалася і не призвела до тих руйнівних наслідків, які зазвичай спричиняє масова паніка», – наголошує експерт.

Водночас психолог Олексій Шнеєр каже, що про вірогідність епідемії говорили ще навесні, а нинішня статистика захворюваності не відрізняється від даних попередніх років. На його думку, тривога під час епідемії грипу вигідна тим, хто прагне дестабілізувати ситуацію в суспільстві.

Спеціаліст розповідає: паніка в суспільстві може підтримуватися двома способами – відсутністю необхідної інформації або, навпаки, її надлишком. «У радянські часи, у 1986 році паніка виникла саме через відсутність інформації (про аварію на Чорнобильській АЕС). Зараз у нас протилежна ситуація – є надлишок інформації, причому не завжди якісної. Її можна назвати навіть дезінформацією», – вважає психолог.

Страх лише ускладнює епідемію

Ректор Міжнародного інституту глибинної психології Світлана Уварова впевнена, що паніка може призвести до повної демобілізації населення і лише ускладнить боротьбу з вірусом.

На думку психолога, кожен українець повинен оцінювати інформацію про перебіг епідеміологічної ситуації в країні максимально об’єктивно і не піддаватися страхові. «Потрібно задуматися над ситуацією і допомогти іншим. Або, як мінімум, поставитися до отриманої інформації більш аналітично і тверезо», – додає Світлана Уварова.

У світі першу хвилю паніки через «свинячий грип» зафіксували ще у травні: зокрема, в Мексиці тоді скасували всі масові заходи, у США закрили низку навчальних закладів, а в Єгипті знищували свинину. Нині до вірусу ставляться спокійніше. Наприклад, нещодавнє опитування населення Німеччини показало, що 60 відсотків німецьких громадян не боїться поширення вірусу нового пандемічного грипу A(H1N1).
 
 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники