Політичний оглядач

Понеділок
23 грудня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Україна Політичні події Рада розпочала пленарне засідання з перерви

Рада розпочала пленарне засідання з перерви

Друк
Сьогодні, 20 жовтня, Верховна Рада України розпочала своє пленарне засідання з тридцятихвилинної перерви.

Ранкове пленарне засідання відкрив перший віце-спікер Олександр Лавринович, у залі зареєструвалося 416 народних депутатів.

Лавринович нагадав, що, відповідно до регламенту парламенту, по вівторках перші тридцять хвилин відводяться для виступів представників фракцій.

Однак, перший віце-спікер поінформував, що сьогодні з самого ранку дві фракції, БЮТ і НУ-НС, попросили оголосити перерву в засіданні для проведення кадрових консультацій. Що Лавринович і зробив, запросивши лідерів фракцій на погоджувальну раду. Засідання продовжиться о 10:32.

На порядку денному - підвищення соцстандартів і секс-скандал

Як сказано в порядку денному парламенту на 20 жовтня, Рада розгляне підвищення соціальних стандартів - у другому читанні проекти законів про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати на 2010 рік, про мораторій на підвищення цін і тарифів на ліки, проекти постанов про державне регулювання цін на споживчі товари соціального значення і про недопущення порушень прав на працю і оплату праці в умовах фінансово-економічної кризи.

Після цього депутати планують розглянути призначення чергових виборів депутатів місцевих рад на 2010 рік і заслухати інформацію Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ про факти розбещення дітей в Криму.

Також на порядку денному парламенту - прийняття рішення за раніше розглянутою пропозицією Президента Віктора Ющенка до нової редакції Бюджетного кодексу. Потім Рада розгляне проекти постанов про деякі питання управління держмайном, що забезпечує діяльність парламенту, і про введення мораторію на виселення творчих спілок.

Також парламент розгляне зміни в закон Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації щодо Міністерства палива та енергетики, проект Повітряного кодексу, проект закону про основні засади державної житлової політики.

Крім того, парламент може внести до порядку денного і направити в Конституційний суд законопроекти про внесення змін до Конституції в частині обмеження депутатської недоторканності.

***

6 жовтня Рада прийняла в першому читанні законопроект про встановлення мінімальної зарплати 869 гривень з 1 січня 2010 року, 884 гривні - з 1 квітня 2010, 888 гривень - з 1 липня 2010, 907 гривень - з 1 жовтня 2010 і 922 гривні - з 1 грудня 2010 року. Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко назвала це голосування злочином проти народу, а сам законопроект - атомною бомбою, закладеною під фінансову систему України.

новинар

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники