"Попри те, що зовнішня політика є конституційною прерогативою Президента, не можу обійти мовчанням останні події в українсько-російських відносинах. Дивлячись на їх важливість мене не може не турбувати вкрай високий градус публічної полеміки на цю тему", - йдеться у заяві Тимошенко.
Прем'єр зазначає, що почуття відповідальності за країну для будь-якого політика - гарний засіб стримувати емоції в будь-яких, навіть дуже складних ситуаціях.
"Як прем'єр-міністр я робила і роблю все можливе для поглиблення взаємовигідного співробітництва між Україною та Росією, перш за все в економічній сфері, за яку відповідає уряд. Так само я буду поступати і далі на будь-якій посаді, яку мені довірить український народ", -- сказала Тимошенко.
Прем'єр запевнила, що відносини з Росією вона будувала і буде будувати як рівний з рівним, на основі національних інтересів, взаємної вигоди, поваги до суверенітету та територіальної цілісності.
"При цьому Україна самостійно, без зовнішнього втручання, буде визначати свою зовнішню і внутрішню політику, в тому числі і в гуманітарній сфері. Ми самостійно будемо вивчати власне минуле, самостійно дамо собі лад у сьогоденні, самостійно будемо будувати власне майбутнє", - заявила Тимошенко .
Вона наголосила, що реалізація Україною своїх суверенних прав, формування сучасної політичної нації не є і не може розглядатися як політика, спрямована проти когось.
"Ми завжди готові чути і дослухатись до думки партнерів на Сході та Заході, враховувати їхні інтереси, але втручання у наші внутрішні справи є неприпустимим. Мені хотілося б, щоб українські та російські дипломати на всіх рівнях проблеми, неминучі у взаєминах між будь-якими країнами, з'ясовували не шляхом конфронтації та публічної полеміки, а за столом переговорів. Вважаю також неприпустимою будь-яку паузу у розвитку співробітництва між Україною та Росією. Наш Уряд буде діяти, виходячи саме з цього ", - заявила Тимошенко.