Про це, зокрема, заявив експерт, політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач. За його словами, зовнішньополітична позиція Данії, уряд якої до недавнього часу очолював Расмуссен, є позитивною, відвертою і союзницькою щодо України, і тому українська сторона може очікувати сприяння в просуванні до НАТО.
Втім, як зазначив Горбач, в більшості випадків генсеки НАТО не дуже впливають на позицію альянсу, оскільки всі доленосні рішення ухвалюються колективно на самітах.
"На сьогоднішній день позиція НАТО прихильна до членства України. Але вони не можуть зробити замість нас нашу внутрішню роботу в країні. Тому альянс буде чекати визначеності зовнішньополітичного вектора країни після президентських виборів і вже тоді запропонує Україні нову модернізованих стратегію відносин з НАТО", - наголосив експерт.
Більшою мірою ключові позиції модернізованої стратегії Україна-НАТО будуть залежати від нової глобальної концепції існування самого альянсу, яку має виробити НАТО під керівництвом нового генерального секретаря, зазначив Володимир Горбач.
Як повідомлялося, новий генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен у понеділок, 3 серпня, проведе свій перший робочий день у штаб-квартирі альянсу в Брюсселі. Формально Расмуссен вступив на посаду генсека з 1 серпня, змінивши голландця Яапа де Хооп Схеффера.
Нагадаємо, що екс-глава Секретаріату Президента Віктор Медведчук виграв суд у Президента Віктора Ющенка щодо референдуму з питань вступу України в НАТО. Суд визнав протиправною та незаконною бездіяльність Президента в питанні проголошення всеукраїнського референдуму, а також зобов'язав Ющенка проголосити відповідний референдум шляхом видання указу. Але Ющенко 9 липня заявив, що опротестує рішення суду.