
Видання поцікавилося, як під час передвиборчої кампанії Ющенко буде відповідати на закиди опонентів про те, що більшу частину президентської програми 2004 року не виконано.
Водночас, Президент поставив зустрічне запитання: Чи хочете ви повернутися назад у 2004 рік? і одразу ж відповів: - Ні.
"Значить, щось трапилося, що Ви не хочете йти у славне минуле. За роки моєї каденції темпи економічного розвитку складали 7-7,5%. Це один із найкращих показників у Європі. Крім того, у нас були найнижчі показники безробіття, починаючи з 2005 року. За ці роки прийшли 2/3 усіх інвестицій, які було задіяно за всі роки незалежності. Чому мені не пишатися тим, що в Україну залучено майже 30 мільярдів інвестицій?", - сказав Ющенко.
Ще одного безперечного результату, за словами Ющенка, досягнуто у сфері зовнішньої політики.
"Через 5-6 місяців ми підпишемо Угоду про асоціацію з ЄС - це найбільш статусний документ, який містить в собі і договір про зону вільної торгівлі. Це унікальний документ, який принесе неймовірну користь і величезну кількість робочих місць. До цього я б додав також документ про Східне партнерство, який передбачає політичну асоціацію і економічну інтеграцію ", - зазначив Президент Делу.
Згадуючи про роботу в НБУ, Ющенко зізнався, що знав, що відповідає персонально за гривню, за стабільність на банківському ринку. За його словами, більш щільним був зв'язок між причиною і наслідком.
"Політика більш розмита. Тут більше особистого болю, коли ти розумієш, що не можеш провести 98% законів, які хотів би провести. Крім того, формування уряду вже не залежить від тебе, і тому ніякого впливу на формування економічної та бюджетної політики ти не маєш", - констатував Президент.
"З іншого боку - ти Президент країни, де всі звикли, що Президент відповідає за все. Ця асиметрія між відповідальністю Президента і його можливостями - одне з найбільших моїх розчарувань. Але я ставлюся до цього як до своєї роботи. Хтось же повинен терпіти", - резюмував Ющенко.
Як повідомлялося, Віктор Ющенко в інтерв'ю виданню Дело повідомив, що прийняв відставку глави свого Секретаріату Віктора Балоги.
"Є перезавантаження влади, яке назріло. Попереду виборча кампанія, і очевидно, частина суспільства хотіла б побачити інших людей, іншу тактику, інші відносини", - повідомив Президент виданню.