За останнім даними Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій, в результаті стихійного лиха в західних областях України загинули 22 людини.
Як повідомляє прес-служба МНС, через сильні грозові зливи, що пройшли 23-26 липня, і погіршення погодних умов протягом останньої доби станом на 7.00 28 липня на території Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької й Івано-Франківської областей залишаються підтопленими 40 тис. 601 житловий будинок та 33 тис. 882 га сільськогосподарських угідь, пошкоджені 360 автомобільних та 561 пішохідний міст, розмито 680,61 км автомобільних доріг.
Зокрема, у Львівській області підтоплені 7 тис. 989 житлових будинків і 1 тис. 213 га сільськогосподарських угідь, пошкоджений 21 автомобільний міст, розмито 28,3 км автодоріг, знеструмлено 17 населених пунктів.
У Закарпатській області підтоплені 163 житлових будинки та 2 тис. га сільськогосподарських угідь, пошкоджені 3 автомоста.
У Тернопільській області підтоплені 268 житлових будинків.
У Чернівецькій області підтоплені 8 тис. 811 житлових будинків, 3 тис. 135 га сільськогосподарських угідь, без електропостачання залишилися 26 населених пунктів, пошкоджені 8 автомобільних та 41 пішохідний міст.
В Івано-Франківській області, що найбільше постраждала від негоди, підтоплені 488 населених пунктів, 22 тис. 930 житлових будівель, 28 тис. 321 га сільськогосподарських угідь, пошкоджені та підтоплені 329 автомобільних і 409 пішохідних мостів, у тому числі один на автодорозі державного значення, пошкоджені 579,6 км автомобільних доріг, відключені від енергопостачання 107 населених пунктів.
У МНС відзначають, що головним завданням рятувальників і влади залишається пошук і надання допомоги постраждалому населенню. Зусиллями рятувальних сил за складних погодних умов врятовані 2 тис. 758 мешканців, евакуйовані 6 тис. 105 чоловік і відселені 13 тис. 703 людини.
В результаті стихії загинуло 22 людини, з них 6 дітей (Івано-Франківська область - 15 осіб, з них 5 дітей; Чернівецька область - 7 осіб, з них 1 дитина).
Проводяться заходи щодо розчищення русел рік, зміцненню берегів, відкачки води з підтоплених приміщень, поновленню електропостачання в населених пунктах, підвозу води, продуктів харчування та медикаментів у постраждалі райони. Населення інформують про обстановку й міри, які вживаються, ході аварійно-рятувальних і першочергових відбудовних робіт.
Одночасно з відселенням жителів підтоплених будинків проводяться евакуаційні заходи із зон можливого затоплення.
До виконання вищезгаданих робіт притягнуті 2 тис. 550 чоловік, 564 одиниці техніки.
Президент України Віктор Ющенко оголосив райони, що постраждали від повені, зоною стихійного лиха. Про це Глава держави повідомив на нараді з питань ліквідації наслідків повені в західних регіонах. Ющенко також уточнив, що в найближчі години має намір підписати відповідний указ.
Ющенко доручив Кабінету міністрів і урядової комісії до середи завершити оцінку збитків і внести пропозиції з їхнього відшкодування. Президент також доручив уряду внести зміни до методики відшкодування збитків на сільськогосподарську продукцію приватних господарств.
Президент також розпорядився надати повноваження комісії з надзвичайних ситуацій, щоб вона могла самостійно ухвалювати рішення щодо кожного конкретного факту.
Глава держави висловив надію, що через місяць він разом із прем'єр-міністром України Тимошенко приїдуть на місце нещастя й привселюдно побачать результати своєї роботи.
Першочерговими завданнями Ющенко назвав поновлення доріг, мостів, гідроспоруджень. Він закликав негайно розпочати розробку проектної документації.
Він також запропонував ввести зміни в держбюджет і врахувати відшкодування цих збитків.