Політичний оглядач

Неділя
22 грудня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Україна Економіка Криворіжсталь хочуть повернути державі. Кабмін проти

Криворіжсталь хочуть повернути державі. Кабмін проти

Друк

Фонд державного майна хоче повернути комбінат «Криворіжсталь» державі. Причина – невиконання інвестором умов договору.

Вже написаний і відповідний лист до Кабміну з проханням розірвати угоду купівлі-продажу. Урядовці ж рубати з плеча не поспішають і переконують, комбінат і надалі належатиме індійському металургійному гігантові.

Індійська компанія «Міттал Стілл», яка у 2005 році приватизувала гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь», тепер не влаштовує ФДМУ. Там кажуть, компанія не виконує умови договору, а саме зобов’язання в соціальній та екологічній сферах. Вже і порахували, скільки коштуватиме судовий процес з розриву угоди – 72 мільйони гривень. В Кабміні ж кажуть, «Криворіжсталь» ніколи не буде знову державним. За словами депутата від БЮТу Андрія Портнова, урядовці заяву ФДМ навіть не розглядатимуть.

«Така угода ніколи не буде розірваною, тому що здоровій людині, ніколи не прийде думка розірвати угоду з будь-яким інвестором, тим паче таким, як «Міттал Стілл». Як тільки заява Фонду державного майна надійде до уряду, вона одразу ж полетить у смітник» – каже народний депутат від БЮТу.

Специфічні вимоги чи політизований чинник?

Андрій Портнов переконує, такими заявами, а тим паче діями, в Україні ніколи не побудувати сприятливого інвестиційного клімату. Із ним погоджується директор Інститут приватизації Олександр Рябченко. За його словами, держава не повинна виносити на широкий загал претензії до інвестора: «Інвестору зовнішньому складно зрозуміти, що там відбувається всередині, але він знає, що «Міттал» великий і потужний. І тому ця компанія здатна виконувати свої зобов’язання. Я вважаю, що будь-які кроки, які не мають конкретних пунктів, але мають достатньо широкі загальні звинувачення, з боку держави є помилковими».

Протилежну думку має депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов. Він каже, якщо інвестор не виконує угоду, не треба дивитися, наскільки він потужний: «Якщо Фонд державного майна на всю країну сказав, що інвестор не виконує умови договору, значить, напевно, фонд має підстави. І боїться, що якщо далі мовчатиме, то його звинуватять в корупції. І Україну будуть тільки поважати, якщо вона наважиться судитися з такими гігантами, як «Міттал Стілл». Це тільки підкреслить, що в Україні є влада».

А ось як в ефірі Радіо Свобода прокоментував заяви Валентини Семенюк-Самсоненко керівник економічних програм Центру імені Разумкова Василь Юрчишин: «Якби мова йшла про керівника, який дійсно працює ефективно та активно та результативно, то до таких слів можна було б поставитись серйозно. Але нагадаю, що процес приватизації останніми роками, коли Фонд якраз очолювала пані Семенюк, фактично законсервований. Цього року до бюджету надійшло всього три відсотки річного прану надходжень від приватизації. Тай сам голова Фонду в цьому році має специфічний статус. В таких умовах вона навряд чи має моральне право вимагати якихось специфічних додаткових умов для великого індустріального гіганту. На перше місце тут, на жаль, виходить чисто політичний чи навіть політизований чинник – нагадати українській спільноті про себе, як політика, тобто, особисте нагадування про те, що я ще й донині керівник. Це також спроба отримання політичних дивідендів у рамках подібних заяв».

«Міттал Стілл» є найбільшим виробником сталевого прокату в Україні, і вже три роки «Криворіжсталь» – його частина. У 2007 році комбінат заробив майже 4 мільярди гривень, що на 30 відсотків більше, ніж попереднього року.

Радіо Свобода

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники