Фiнансування заходiв, передбачених проектом державної програми впровадження цифрового телебачення до 2015 року, слiд здiйснювати за рахунок iнвесторiв, вважає народний депутат (фракцiя Партiї регiонiв), член парламентського комiтету з питань транспорту i зв'язку Юрiй Мороко.
"Питання: а чому держава має взагалi вкладати 3 млрд грн у цей проект? А чом би не запитати у бiзнесу: а бiзнес готовий замiсть держави цi 3 млрд грн вкласти? А цi 3 млрд грн ми знайдемо, куди витратити на благо населення: побудуємо лiкарнi, дитячi сади. Цей проект потребує значного доопрацювання", - заявив Ю.Мороко пiд час "круглого столу", присвяченого проблемам впровадження цифрового телебачення, у вiвторок.
За його словами, Мiнiстерству транспорту i зв'язку i всiм задiяним у розробцi програми фахiвцям необхiдно виробити чiтку єдину позицiю щодо того, що необхiдно зробити для впровадження цифрового телебачення i скiльки на це буде потрiбно коштiв, а потiм представляти її на розгляд Верховної Ради i Кабiнету Мiнiстрiв.
"У нас, на жаль, пiрамiда перевернена догори ногами: спочатку називається цифра, яка невiдомо звiдки узята. Ми зараз чуємо кардинально протилежнi думки дуже поважаних фахiвцiв. Якщо iснують такi рiзнi думки, то виникає запитання: а як же виникла сама програма, розрахунки? Як виникли цi 3 млрд грн?", - зазначив Ю.Мороко.
Як повiдомлялося, уряд України в листопадi 2006 року затвердив концепцiю державної програми, що передбачає впровадження цифрового телерадiомовлення на базi Концерну радiомовлення, радiозв'язку i телебачення (Концерн РРТ).
Вiдповiдно до мiжнародних договорiв Україна має перейти з аналогового на цифрове телерадiомовлення до 2015 року.