Про це зазначається в авторськiй статтi I.Шумила, опублiкованiй в тижневику "Дзеркало тижня" в суботу.
Ключовою мiрою для заборони iнфляцiї експерт вважає обмеження бюджетних видаткiв до обсягiв, визначених ухваленим Верховною Радою законом про бюджет на 2008 рiк, - до 232 млрд грн.
I.Шумило висловив упевненiсть у тому, що озвученi Секретарiатом президента i керiвництвом уряду спроби збiльшити видаткову частину бюджету вже цього року матимуть наслiдком не збiльшення реальних доходiв населення i реальне економiчне зростання, а тiльки пiдвищення iнфляцiйного тиску.
"Усi надплановi надходження мають бути спрямованi на зменшення дефiциту бюджету i утримання його на рiвнi, що не перевищує 1% ВВП. У разi надпланових надходжень вiд приватизацiї їх слiд акумулювати на окремому рахунку i використовувати на iнвестицiйнi цiлi у 2009 бюджетному роцi", - зазначає I.Шумило.
При цьому представник НБУ визнав, що розроблений план антиiнфляцiйних заходiв не дає вичерпної вiдповiдi на питання подолання iнфляцiї. "Вiн недостатньо жорсткий у частинi обмеження бюджетних витрат i не мiстить дiєвих шляхiв забезпечення зростаючого попиту на товари i послуги", - йдеться у статтi.