ЄБРР виділив 135 мільйонів євро для будівництва саркофагу на Чорнобильській АЕС. Також банк хоче допомогти Україні подолати економічну кризу. Про це під час офіційного візиту в Києві повідомив президент ЄБРР Томас Міров.
За період співпраці ЄБРР виділив для України понад 4 мільярди євро на різноманітні проекти. Зокрема гроші інвестувалися в інфраструктурні та енергетичні проекти. Серед найбільших програм – фінансування будівництва укриття на Чорнобильській атомній електростанції. Завдяки коштам ЄБРР зведення саркофагу на АЕС почнеться вже влітку цього року.
Гнучкість курсу, прозорість роботи НБУ та соціальні зобов’язання
Окрім цього Європейський банк реконструкції та розвитку має намір підтримати українську економіку в період фінансової нестабільності. Однак допомога не буде надто великою, припускає експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Ґазізулін. Він каже, що ЄБРР нині може виділити Україні лише кілька тисяч євро на подолання кризи, та й то лише на реалізацію окремих проектів. Головною умовою від ЄБРР буде чітке дотримання пунктів меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом, вважає Ґазізулін. «Серед головних умов – гнучкість курсу, прозорість роботи НБУ з баками та соціальні зобов’язання. Уряд має переглянути термінового видаткову частину бюджету».
ЄБРР очікує злагодженої співпраці різних гілок української влади
ЄБРР очікує, що за всіма цими напрямками український уряд буде інтенсивно працювати, каже прес-секретар Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Антон Усов. «У ході зустрічі з українською стороною президент ЄБРР підкреслив, що в реалізації наших двосторонніх проектів потрібні зусилля як міжнародних організацій, так і об’єднання українського президента, прем’єра та парламентудля подолання кризових наслідків», - зазначив Усов. В Україні президент ЄБРР Томас Міров буде ще два дні. За цей час він планує зустрітися з президентом Віктором Ющенком та обговорити з представниками найбільших банків перспективи подальшого співробітництва з їхньої рекапіталізації.