Ідею прем'єр-міністра Юлії Тимошенко звернутися до країн «великої сімки» за підтримкою України в отриманні кредиту буде важко реалізувати, вважає Гайке Дьорренбехер з німецького політичного Фонду Фрідріха Науманна.
Три шляхи виходу з кризи
Гайке Дьорренбехер вважає, що в України є три шляхи виходу з фінансової кризи - кредит, приватизація економіки або подальший дефіцит бюджету. Всі вони – погані, але доведеться саме з них вибирати найліпший, каже експерт. «Я побоююся, що в України немає можливостей отримати в потрібному об'ємі кошти на приватному фінансовому», - сказала Дьорренбехер.
Приватизовувати майже нічого немає
Можна було б піти по шляху подальшої приватизації економіки, припускає вона, але великих об'єктів для приватизації в країні також практично не залишилося. Ще один варіант виходу з кризи - фінансувати витрати з подальшим дефіцитом бюджету. Але, на думку експерта, і ця лінія далеко не така проста, як здається. «Я можу тільки попередити про небезпеку такого шляху, оскільки це приведе до більшого зростання інфляції і збіднення середнього класу», - сказала Дьорренбехер.
Тимошенко не позаздриш
Вона вважає, що прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко доведеться вирішувати задачу з багатьма невідомими, шукаючи шлях для забезпечення стабільної економічної ситуації в країні саме в рік майбутніх виборів.
Залишається ще невелика можливість отримати кредит в Міжнародному валютному фонді. « Проте, це буде, поза сумнівом, прив'язано до маси складних умов і вимог до України» - переконана Дьорренбехер.
Німецька хвиля