Політичний оглядач

Четвер
17 жовтня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Регіони Крим Сьогодні в Україні – день жалоби за загиблими в Євпаторії

Сьогодні в Україні – день жалоби за загиблими в Євпаторії

Друк

Від вибуху в житловому будинку загинули щонайменше 26 осіб.

Вибухом, що стався 24 грудня близько 22:00 на вулиці Некрасова, 67, у п’ятиповерховому будинку 1965 року забудови, зруйновані 35 квартир у двох під’їздах будинку, в яких були прописані 62 особи. Пошкоджені квартири третього під’їзду. 

Врятовано 21 особу.

 

 

На місці трагедії й досі тривають аварійно-рятувальні роботи. Оперативний штаб з ліквідації наслідків вибуху очолює міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра.

Уряд видiлив 70 мільйонів гривень для проведення першочергових робiт. Цi кошти будуть спрямованi на придбання житла для людей, що постраждали вiд вибуху, а також на виплату їм грошової компенсацiї за втрачене майно.

Крiм того, уряд ухвалив розпорядження про створення урядової комiсiї з розслiдування обставин вибуху в Євпаторiї на чолi з першим вiце-прем'єром Олександром Турчиновим.

Прокуратура Криму порушила кримінальну справу за фактом вибуху. За повідомленням прес-служби Генеральної прокуратури України, справу порушили за статтею 196 Кримінального кодексу – необережне знищення або ушкодження майна.

Водночас, в Генпрокуратурі не виключають, що після встановлення причин та обставин трагедії справу можуть перекваліфікувати на іншу статтю.

За попередніми результатами вивчення обставин, версія з вибухом газу не підтвердилась. Попередньою причиною трагедії вважається вибух балонів із киснем чи ацетиленом, що зберігалися в підвалі п`ятиповерхівки і належали ЖЕКу.

********
Постраждалим євпаторійцям обіцяють надати житло до кінця року

Прем'єр Юлія Тимошенко запевняє, що всі мешканці п'ятиповерхового житлового будинку в Євпаторії, які втратили свої квартири внаслідок вибуху, до кінця року отримають нове житло.

Спілкуючись з мешканцями зруйнованого будинку, вона повідомила, що влада Євпаторії вже знайшла новий будинок, в якому за державний рахунок купуватимуть квартири для людей.

Водночас прем’єр наголосила: якщо постраждалі захочуть купити якесь інше житло, вони будуть абсолютно вільні у своєму виборі: «Нікого не заганятимуть у цей будинок силоміць».

Крім того, за її словами, за кожну зруйновану квартиру мешканці отримають по 20 тисяч гривень авансу, а пошкоджену – по 10 тисяч.

А Президент Віктор Ющенко заявив, що влада не залишить без допомоги людей, що постраждали внаслідок вибуху, і також запевнив, що нове житло їм нададуть до нового року.

«Я хочу сказати, що ніхто не буде забутий, влада зробить висновки з цього уроку», – запевнив Ющенко, який високо оцінив дії уряду в організації робіт з ліквідації наслідків вибуху в Євпаторії.

Глава держави, який разом із прем'єром Тимошенко ознайомився з перебігом рятувальних робіт на місці трагедії, зазначив, що люди врятовані саме завдяки зусиллям тих, хто займався організацією і проведенням рятувальних робіт.

 

Радіо Свобода

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники