Політичний оглядач

Четвер
17 жовтня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Регіони Крим Як проросійські сили через Великий українсько-російський договір посварилися

Як проросійські сили через Великий українсько-російський договір посварилися

Друк

Дискусія про необхідність пролонгації Великого українсько-російського договору у Севастопольській міськраді переростає у політичне протистояння між політичними союзниками. Заклики місцевих проросійських радикалів до офіційної Москви не подовжувати цей договір і висунути територіальні претензії до України не знайшли підтримки у севастопольських комуністів і «регіоналів».

Ще кілька тижнів тому 12 маргінальних проросійських організацій Севастополя та Автономної Республіки Крим звернулися до керівництва Росії із закликом не подовжувати Українсько-Російський договір про дружбу і співпрацю, перший 10-річний термін дії якого збігає на початку наступного року. Таким чином місцеві російські націоналісти відгукнулися на аналогічну заяву мера Москви Юрія Лужкова, який після оголошення його «персоною нон-грата» в Україні, закликав Кремль не подовжувати Великий договір, оскільки Україна його «все одно постійно порушує».

Звернення проросійських маргіналів у Севастополі підтримали дві відносно впливові політичні групи, представлені у міській раді. Депутати від Російського блоку і Прогресивної соціалістичної партії висунули вимогу розглянути це питання на сесії міськради і від імені представницького органу Севастопольської громади просити офіційну Москву не подовжувати українсько-російський договір.

Комуністи і «регіонали» не хочуть сваритися з помаранчевими?

Але проти цього спершу виступили севастопольські комуністи, а потім і «регіонали», які мають більшість у міській раді Севастополя. Перший секретар Севастопольського міському КПУ Василь Пархоменко назвав пропозицію російських націоналістів «провокаційною». А голова міськради, лідер місцевих «регіоналів» Валерій Саратов сказав, що не включатиме це питання до порядку денного сесії. Його однопартієць, співголова фракції Партії регіонів у Севастопольській міськраді Валентин Зубко заявив, що розрив «Великого договору неможливий». За його словами, у російських політиків «достатньо тверезого розуму для того, щоб цього не ініціювати».

Така позиція більшості депутатів Севастопольської міськради викликала роздратування у Наталі Вітренко, а також у місцевих російських націоналістів. Лідер ПСПУ звинуватила комуністів та «регіоналів» в «обслуговуванні інтересів «помаранчевого» табору» і закликала Росію «припинити витиратися від плювків України, яка фактично розірвала договір».

Один із активістів Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» Святослав Компанієць заявив місцевим журналістам, що комуністи і «регіонали» «вкотре показали своє антиросійське обличчя».

У парламенті автономії ще менше противників Великого договору

Народний фронт «Севастополь-Крим-Росія» окрім Севастопольської міськради просив також Верховну Раду АРК ухвалити звернення до керівництва Росії із закликом денонсувати і не продовжувати Великий українсько-російський договір. За словами того ж Святослава Компанійця, без договору, яким сторони визнали нинішні кордони, Росія зможе висунути територіальні претензії на Крим і Севастополь.

Але у кримському парламенті навіть депутати від Російського блоку уже заявили, що не зможуть ініціювати це питання.

Радіо Свобода

 
Коментарії (1)
1 Понеділок, 27 жовтня 2008 20:23
marina
Vasha gazeta shovinistichna! Til'ki na ukr movi. Treba na russ. angl. takoj. Use Rossiysl'ke pogano. A scho vu robute dobre dlia ludey? Pozpikaete vorojbu? Prikro, duje prikro scho tse robliat' Ukraintsi ta takaj vlada. Ludiam potribno robutu dobre, shob vonu julu yak vonu julu do vashoi valdu durnoi. Povernit' use scho vu u ludey nagrabuvalu. Robotu, natsional'ni pograbovani raritelu, groshi, zavodu i zemli privatizovanni bandutamu. Vu povetaete 90 roki. Ubuvstva vje pochlisia. Gan'ba vam, gan'ba.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники