Політичний оглядач

Четвер
17 жовтня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна Регіони Крим В Сімферополі заборонили інформувати громадян про НАТО

В Сімферополі заборонили інформувати громадян про НАТО

Друк

В адміністративному центрі Криму влада заборонила інформувати громадян про Північноатлантичний альянс. Рішення про це днями ухвалила сесія міської ради. Її депутати більшістю голосів оголосили Сімферополь «територією без НАТО». Представники громадськості уже оскаржили це рішення у прокуратурі. Сімферопольські депутати висловилися проти проведення «потенційно небезпечних навчань» НАТО на території Сімферополя. Крім того, вони виступили проти організації у місті будь-яких заходів з інформування громадян про Північноатлантичний альянс – круглих столів, лекцій, семінарів, конференцій тощо.

Секретар міськради Сімферополя Володимир Блінов заявив, що «представницький орган населення міста має політичну волю і всю повноту влади», щоб не допустити виконання урядової постанови про інформування населення щодо НАТО, особливо, у тій частині, що стосується шкіл і навчальних закладів.

За правду про НАТО є кому боротися

Таке рішення міської ради не відповідає законам, що регулюють обмін інформацією, вважає голова громадської організації «Кримська правиця» Олег
Фомушкін. Він переконаний, що таким чином сімферопольські депутати зазіхнули на Конституцію України і Загальну декларацію прав людини, які гарантують вільне поширення інформації, в тому числі – і про НАТО.

Саме тому Фомушкін звернувся до прокуратури Сімферополя з проханням розглянути постанову Сімферопольської міськради про оголошення міста «територією без НАТО та без інформації про НАТО», оскільки переконаний, що «її впровадження має каратися адміністративною і навіть кримінальною відповідальністю».

У забороні поширення інформації про Альянс Олег Фомушкін вбачає «страх чиновників втратити частину своєї теперішньої влади». За його словами, якщо люди знатимуть про НАТО більше, дізнаються про переваги членства в Альянсі для України, то радянські стереотипи про «ворожий блок та натовський чобіт» будуть зламані.

Міськрада не боїться прокурора?

Прокуратура автономії розглянула законність рішення міської ради і мала визначитися з тим, виносити чи ні протест на рішення міськради. Речник відомства Наталя Бояркіна заявила, що прокуратура уже «готує протест і це лише питання часу».

Разом з тим секретар Сімферопольської міськради Володимир Блінов уже заявив, що депутатська більшість, яка об’єднує ліві і проросійські сили міста, обов’язково відхилить протест прокурора.
Стаття 34 Конституції України встановлює: «Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір».

 
Коментарії (7)
1 Понеділок, 04 серпня 2008 09:06
Володимир Нужненко
Наскільки я знаю, свого часу навіть Йосип Сталін після створення цього альянсу домагався вступу Радянського Союзу до NATO, але Радянському Союзу в цьому вступі було відмовлено.
Тож не зовсім зрозуміло, чому кримські послідовники "великого кормчего" перешкоджають здійсненню його волі хоча б стосовно України?!
2 Середа, 20 серпня 2008 15:17
я
продажные бушевские проститутки
3 Середа, 03 вересня 2008 13:58
СОГЛАСНА С Я!
4 Середа, 03 вересня 2008 16:56
Володимир Нужненко
Я теж із собою згоден!
5 Середа, 24 вересня 2008 22:39
олег
Зрадницька "масковская" братія!Взяти би вас всіх і вигнати з нашоі краіни,сволочі!!!!
6 П'ятниця, 26 вересня 2008 15:54
Олех
А шо ты такой агрессивный, малыш?
7 Вівторок, 14 жовтня 2008 17:10
Игорек
продажные бушевские проститутки!!!!

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники