Політичний оглядач

Четвер
20 червня
Розмір тексту
  • Збільшити розмір тексту
  • Стандартний розмір тексту
  • Зменшити розмір тексту
Головна СНД Poсія "Путін заганяє Росію": економіці РФ дали сумні прогнози

"Путін заганяє Росію": економіці РФ дали сумні прогнози

Друк

Російський Мінфін оприлюднив дані, згідно з якими економіка РФ недоотримає через санкції близько 40 млрд доларів, а через зниження нафтових цін - ще 90-100 млрд.

В разі подальшого падіння нафтових цін, РФ може недорахуватися наступного року 200 млрд доларів. Керівник відомства Антон Сілуанов заявив, що росіянам доведеться "затягнути паски".  На думку деяких експертів, для збалансованого бюджету Росії потрібна ціна нафти не нижче 115 доларів через зростання соціальних і військових витрат та обмеженого доступу на західні ринки капіталу у зв'язку з санкціями. Тим часом, деякі аналітики вважають, що до 2020 року ціна на нафту Brent коливатиметься в межах 70-90 доларів за барель.  Низка російських експертів і політиків констатує неготовність Росії до кризи і розмірковує, які наслідки принесуть подальші санкції і падіння цін на нафту.

Російський економіст Ігор Ніколаєв в блозі на "Ехо Москви" прокоментував дані статистики за основними економічними показниками за жовтень:

"На тлі заяв про те, що Росія переживе низькі ціни на нафту, що вона готова до кризи і тому подібне, навіть офіційні статдані виглядають якось не дуже життєстверджуюче. Судіть самі: сільгоспвиробництво знизилось в жовтні 2014 року в порівнянні з жовтнем 2013 на 12,4%; зниження вантажообігу транспорту склало 3,2%, інвестицій в основний капітал – 2,9%, будівництва – 3,8%. Провальним виявився жовтень для зовнішньоторговельної діяльності: експорт знизився в річному вираженні на 13,4%, а імпорт на 10%. Річна інфляція досягла 8,3%.

Поки що в плюсі: роздрібна торгівля - на 1,7%, промислове виробництво – на 2,9%. Але ці "плюси" не варто переоцінювати. Річ у тому, що на тлі обвального знецінення нацвалюти люди просто стали активніше витрачати рублі. Природно, що після активного періоду закупівель за рублі і в торгівлі настануть зовсім інші часи...

Загальний висновок: ні, не свідчать поточні економічні підсумки, що Росія готова до кризи, що економіка переживе низькі ціни на нафту і тому подібне. Риторика ж посилюється, що все буде добре, але фактичні дані говорять про зворотнє". 

Російський фінансист Слава Рабінович в Facebook прокоментував катастрофічні наслідки західних санкцій:
"Навіть всім дітям зрозуміло, що повного ефекту від санкцій російська економіка на собі ще не випробувала. Як і не випробувала ефекту від т.з. "антисанкцій", прийнятих по безумній логіці "давайте розбомбимо Вороніж". Як і не випробувала всіх середньо- і довгострокових ефектів від швидкої і глибокої девальвації рубля. Як і не випробувала ефектів від істотного зниження ціни на нафту. Як і не випробувала всіх ефектів від загальної "токсичності" країни, яку вже вимкнули зі світового ринку капіталу. Як і не випробувала поки що всіх ефектів самовимкнення з власного ринку капіталу, який залишає країну з подесятереною силою...

Не буде жодного істотного імпортозаміщення. У країні, яка досягла світових рекордів по імпортозалежності абсолютно усього, включаючи і неімпортні сектори економіки, навіть нафтогазової промисловості, навіть сільського господарства... ну взагалі, всього, в такій країні при самовимкненні з решти світу і при девальвації відбувається повний, повторюю, повний економічний колапс.
І я думаю, що рівно через рік, в кінці 2015, ми - з тих, хто, можливо, ще залишиться в Росії на той час - житимемо в абсолютно іншій країні. Абсолютно. Якщо все рухатиметься "туди ж", як зараз, то протягом 2015 року ми побачимо практично всі профільтровані в економіку ефекти всього "самострєльного", а що буде далі, я не знаю... Напевно, потрібно запитувати фахівців з соціальних вибухів, сепаратизму, відвала регіонів, і що буває в таких обставинах. Фахівців з морів крові, наприклад".

Слава Рабінович також відзначив, що "Путін зажене Росію туди, куди її загнав Рональд Рейган, коли розв'язав нову гонку озброєнь":  "Путінська Росія майже нічого не вміє, окрім викопування корисних копалин із землі, їх продажу на світових ринках, і використання цих грошей лише в двох напрямах: (1) крадіжки і (2) безглуздої підтримки держ. сектору через озброєння і безконечне збільшення "силового блоку".

Причому (1) і (2) взаємопов'язані тим, що з (2) витікає приблизно 50-60% на (1). Таким чином зараз вирішується проблема "зайнятості" населення, яке нічого корисного не виробляє, і при цьому вирішується проблема фінансування бездонних кишень тих, хто "керує" Росією.  Я стверджую, що ця модель неспроможна і вона звалиться.

Варто лише поглянути на процентну долю витрат по армії, державному ВПК (адже в Росії, на відміну від американського, ВПК майже весь державний), ФСБ, поліції і так далі, у відсотках від ВВП, і порівняти ці показники з американськими витратами на армію, державний ВПК, ЦРУ, ФБР, поліцію і так далі, у відсотках від ВВП, і все відразу стане ясно.

Путін фінансує силовиків всіх мастей, щоб (1) вкрасти якомога більше грошей, тому що це легко, і (2) щоб було чим "зайняти" людей.  Друга причина дає і прекрасний бонус: є чим втопити незгодних в морях крові.

Путін зажене Росію туди, куди її загнав Рональд Рейган, коли розв'язав нову гонку озброєнь і програму "Зоряних війн". Але на цей раз це робить не американський лідер, щоб знищити Імперію Зла – СРСР, а російський... "лідер", щоб знищити Росію".

Колишній віце-прем'єр Росії Альфред Кох нагадав про критичну залежність курсу російської валюти від нафтових цін:  "Недовго музика грала... Нафта піднялася було назад до 80-ти, постояла, постояла і знову повалилася... І рубль услід за нею вниз пішов...
Шерочка з машерочкою. А нам розповідали: "ЦБ..., в рубля величезний потенціал..., нова стратегія..."  Ось тобі і весь суверенітет. Такі незалежні, що дихати нічим... Араби чхнули, а у нас нежить. За що упиралися?"

Російський опозиційний політик Борис Нємцов також говорить про залежність рубля від цін на нафту:  "Офігенсько суверенну потужну Росію побудували. Поглянете на графік. Рубль понуро і слухняно плентається за нафтою.

Нафта падає, і рубль також безвільно валиться на пів на шосту. Нафта зростає і рубль кріпшає. Хто там про інновації і високі технології співав пісні? До речі, як Сколково, технопарки і наукогради почуваються? Диверсифікація, знову ж таки, прикладна наука...

Мовчання... Водночас вирішили ДКО (державні короткострокові облігації – ред.) повернути.  У 90-х це робили при нафті 10-15 доларів не від хорошого життя. Зараз 80, а їм ДКО знадобилося.  Потужно виконують, міцно".

На тлі згубних наслідків санкцій і здешевлення нафти Борис Нємцов заявив, що через "війни санкцій" фактично припинив своє існування Митний союз:  "Скільки билися за Митний союз і все котові під хвіст. Знову ввели внутрішні кордони, хоча ТС передбачає їх відсутність і вільне переміщення товарів.

Після введення Путіним заборони на ввезення продуктів з ЄС до Росії, Білорусь, не маючи виходу до моря, стала найбільшим постачальником креветок, лосося і устриць. А окрім цього, поставляє відмінної якості сири, фрукти і овочі. Бацька за рахунок Росії запрацював пристойно...

Коли збиток став обчислюватися мільярдами, кремлівські розумники схопилися за голову і вирішили повернути внутрішній кордон.
Митний союз прожив недовго. Чому? Путін був зобов'язаний погоджувати санкції проти європейців з Лукашенко і Назарбаєвим. Він цього не зробив. І Білорусь і Казахстан санкції не вводили і не збиралися. По правилах МС Путін не міг ввести санкції в однобічному порядку, але він це зробив. Він же крутий, на правила плював. Ось і немає більше ТС".

 

 Обозрєватєль

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Коментар:

Погода

Лічильники